Žena so srdcom na správnom mieste zachránila tri vĺčatá, teraz sú z nich hrdé, dospelé zvieratá

Američanka Tonya sa vo svojom meste preslávila zachraňovaním zvierat. Dňom i nocou k nej vozili malé, choré zvieratká, ktoré potrebujú rodinu.

Preto keď po polnoci v jej dome zazvonil telefón, nebola prekvapená.

Znepokojený mužský hlas na druhom konci jej povedal, že pri jednej nepoctivej podnikateľke umierajú tri šteňatá. Pracoval u nej ako záhradník. Muž počul, že  žena mláďatá označila ako nevyvinuté a rozhodla sa ich jednoducho len tak nechať mrznúť vonku v malej klietke.

Tonya túto ženu poznala. Kúpila si teda u nej šteňatá za „babku“.

Chovateľka bola rada, že za ne získala aspoň nejaké peniaze. So šteniatkami to nebolo len tak.

Boli to vlčie mláďatá.

Nie je jasné, ako sa k chovateľke dostali a prečo nespoznala, že sa jedná o divoké dravce. Ale pre Tonyu to neboli dôležité otázky. Hlavné vecí pre ňu bolo zachrániť tri mláďatá. Boli veľmi slabé a vyžadovali si veľkú starostlivosť.

Nasledujúce mesiace sa Tonya snažila dostať malé šelmy z najhoršieho. Svojim zverencom dokonca dala krásne indiánska mená: Vakipi, čo znamená Tancujúci tieň, Jauta čiže Spievaj pre mňa a Vanagi, teda hlavný.

Mimochodom sama Tonya má príhodné priezvisko Littlewolf čiže Malý vlk.

Odvtedy uplynulo už dvanásť rokov. Vlci dávno žijú v divokej prírode, ale občas prichádzajú k svojej kmotre, ktorá ich zachránila a s veľkou láskou liečila.
Tonya naďalej venuje svoj život nielen vlkom vo svojej svätyni, ale všeobecne vlkom a je presvedčená, že títo taja zachránení vlci môžu pomôcť prekonať mýty „veľkého zlého vlka“ okolo zvierat a dozvedieť sa, že vlci sú inteligentné a milujúce zvieratá, ktoré sú v skutočnom nebezpečenstve a zaslúžia si našu pomoc a ochranu.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: boredpanda.com