Toto je ten najvernejší psík, ktorý čakal na svojho pána každý deň, dokonca aj 10 rokov po jeho smrti: v Japonsku má svoju sochu a je symbolom vernosti

Univerzita V Tokiu slávnostne odhalila sochu znázorňujúci psa, ktorý sa stretáva so svojím pánom. Ide o výjav z každodenného života psa Hačikó a jeho pána profesora Hidesamura Ueda.

Pes na neho čakal každý deň, dokonca aj v čase, keď už bol Ueda roky po smrti.

V Japonsku je príbeh psa Hačikó legendou, ktorá rozpráva o vernosti a oddanosti psa človeku. Ale je to legenda pravdivá. V roku 1920 si profesor poľnohospodárskeho inžinierstva Ueda z Tokijskej univerzity zaobstaral psa rasy akita a dal mu meno Hačikó. Každý deň ráno profesor chodil na vlak na stanicu a pes ho vyprevádzal.

Čakal na neho tak dlho, kým sa vlakom večer zase nevrátil.

Ich každodenný rituál poznali všetci zamestnanci nádražia aj ľudia, ktorí tam často čakali na vlak. Lenže po piatich rokoch Ueda náhle zomrel priamo v práci, zatiaľ čo Hačikó na neho stále čakal na nástupišti. Nasledujúcich desať rokov Hačikó každý deň ráno chodil na nástupište a čakal až do večera, či sa jeho pán neobjaví.

    Hačikó čakal na pána až do svojej vlastnej smrti v roku 1935.

Vďaka svojej neuveriteľnej vernosti sa Hačikó stal japonskou legendou. Bol podľa neho dokonca natočený v roku 1984 film s Richardom Gereom v hlavnej úlohe.

A Tokijská univerzita sa teraz rozhodla vzdať hold svojmu profesorovi a hlavne jeho psovi Hačikó.

Na nádvorí umiestnilo vedenie univerzity bronzovú sochu. Aspoň takto sa profesor a jeho verný pes zase stretli.

Zdroj: en.rocketnews24.com

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.