Táto žena celý život pomáhala a chránila opustené psy: Tí sa s ňou v jej posledný deň prišli na pohreb rozlúčiť a poďakovať za všetko.

Že sú psy naozaj vďačné a verné stvorenia, sa opäť potvrdilo začiatkom tohto roka v meste Mérida, ležiacom v štáte Yucatan. Práve tam totiž žila istá Margarita Suarez, stará dáma, ktorá svoj život zasvätila starostlivosťou o túlavé psy.

A keď zomrela, jej zverenci jej vzdali poriadny hold.

Margarita bola svojou láskavosťou a láskou k zvieratám známa. Každé ráno, a to bez výnimky, si našla čas, aby nakŕmila zatúlané psy z okolia.

Opustení chlpáči už boli tak zvyknutí, že pravidelne sami prichádzali k jej domu.

Bez vrecka s niečím dobrým pre zvieratá snáď ani nevychádzala von …

  

Keď zomrela a rodina usporiadala poslednú rozlúčku, všetci zostali ohromení. Psy sa totiž objavili v pohrebnej sieni, kde bolo vystavené Margaritino telo. Pracovníci pohrebnej služby popreli, že by zvieratá niekedy videli, a rodine došlo, že sa so zosnulou pani prišli rozlúčiť jej chránenci. Dovolili im teda vstúpiť dovnútra, kde sa zvieratá pokojne „rozložili“ okolo rakvy.

V deň pohrebu, dokonca psy vytvorili akési procesie za vozidlom, ktorý viezol rakvu. Opustili ju, až keď bolo telo pripravené ku kremácií. Potom sa znovu vrátili do siene, kde ešte nejakú dobu držali stráž.

Zdroj: boredpanda.com, dailymail

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.