Tieto malé veveričky sa zamotali chvostíkmi k sebe a boli v nebezpečenstve: muž pohotovo zasiahol a zobral nožnice

21. mája bol muž navštíviť svojich rodičov, no vtedy ešte nečakal, na čo sa mu dnes naskytne pohľad…

Keď sedel u rodičov na verande, v diaľke videl nejaký zvláštny pohyb v tráve na ulici

Bolo to niečo ako kožušinová guľa a muž si najprv myslel, že mačka zaútočila na veveričku.

Z obáv, že by zviera mohlo byť v nebezpečenstve, vybehol na ulicu a išiel ku „kožušinovej guli“.

Na jeho prekvapenie sa ukázalo, že sa jedná o štyri mladé veveričky, ktorých chvosty boli zamotané a vzájomne spojené. A susedská mačka naozaj sedela blízkosti a veveričky boli vo veľkom nebezpečenstve, a okrem toho vďaka svojim zmotaným chvostom boli veľmi ľahkou korisťou.

Andrew vytiahol telefón a natočil veveričky na video, a potom sa on a jeho otec začali pokúšať zavolať na miestnu službu kontroly zvierat.

Ale bola nedeľa a kancelária bola zatvorená, nikto im neodpovedal. Andrew potom zavolal políciu a tam mu bolo doporučené kontaktovať lesníka, ktorý je za tento revír zodpovedný.

Medzitým sa všetky štyri veveričky pokúsili spoločne vyliezť na najbližší strom ,ale neuspeli. A na vrchole stromu zrejme sedela ich matka, ďalšia veverička a vydávala hlasné zvuky.

Podľa Andrewa, kvôli prítomnosti neďalekej mačky, začala kričať ešte hlasnejšie, bála sa o svoje mláďatá.

Andrew a jeho otec sa rozhodli, že budú musieť veveričky zachrániť sami. Chytili veveričky a vložili ich do lepenkovej škatule. Podľa Andrewa vyzerali veveričky chudé a veľmi vydesené.

Muž si obliekol odolné rukavice a začal skúmať ich chvosty. „Bolo to ako veľký zamotaný prameň srsti.“ Boli tam vetvičky a slama, nejaký druh hniezdneho odpadu, a dokonca aj kúsky plastu, ktoré boli pevne ovinuté okolo srsti chvosta.

„Vzal som nožnice a začal starostlivo odstrihávať chĺpky na chvoste. Celý postup pravdepodobne trval asi hodinu a pol. Keď sme skončili, boli v poriadku. „.

Sledujte video:

Potom dostali veveričky trochu času, aby sa vzchopili, zavrel ich v krabici a potom uvoľnili vedľa stromu, kde sedela ich matka.

Podľa Andrewa všetky veveričky okamžite vyrazili na vrchol stromu.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: goodnewsanimal.ru