Tento starý, hluchý pes je skutočným hrdinom, pretože dokázal zachrániť trojročné dievča

Skutočný hrdina nie je ten, kto nosí plášť a masku, niekedy je to obyčajný človek a niekedy aj zviera.

Dnes vám povieme o veľmi šikovnom a chlpatom štvornohom priateľovi, ktorý neopustil svoju malú majiteľku v ťažkostiach.

Max, sedemnásťročný austrálsky ovčiak z austrálskeho Queenslandu, sa po svojom hrdinskom čine stal skutočnou hviezdou na internete.

V polovici apríla bolo celkom teplo a 3-ročná Aurora mala na sebe len krátke tričko a nohavice. Dievča sa prechádzalo po záhradke, potom vyšla von a išla sa prejsť so svojím psom Maxom.

Nevšimla si, ako ďaleko bolo od domova, a uvedomila si, že sa stratila.

Počasie sa začalo zhoršovať, začala sa zamračovať. Začalo pršať. Miestna polícia začala záchrannú operáciu. Hľadali dieťa 15 hodín.

Jej babička Lacey Bennettová dokázala nájsť Auroru.

„Vyšlapala som na vrch a keď som sa dostala na vrchol, náš pes ma zbadal z diaľky, bežal ku mne a priviedol ma priamo k nej,“ povedala.

Všetci bežali za Maxom a na vrchole kopca našli vyľakané dievčatko. S Aurorou bolo všetko v poriadku, mala len niekoľko škrabancov.

Hoci je Max hluchý a poloslepý pes, neopustil dieťa a ostal s ňou. Polícia bola ohromená takým hrdinským činom štvornohého priateľa a udelila mu titul „Honorary Police Dog“

Prekrásne!

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Zdroj: boredpanda.co