Tento muž zachránil topiaceho sa divokého Káčera, ten mu za to denne ďakuje už niekoľko rokov

Pred niekoľkými rokmi obyvateľ amerického mesta Nahant – Stephen Thibault – z okna videl, ako sa malé káčiatko sa topí v bazéne.

Okamžite sa vrhol na záchranu kačiatka.

Po vytiahnutí mláďaťa sa muž snažil nájsť jeho matku, ale neuspel. Potom ho Steven vzal domov a začal ho vychovávať sám.

Cyrio – takú prezývka dostalo zvieratko – dobre jedlo a rýchlo rástlo a Steven začal premýšľať o prepustení vtáka do voľnej prírody. Ale kačiatko sa neponáhľalo opustiť „ocka“.

Popoludní, kým muž pracoval, Cyrio vyšiel von, lietal, plával a komunikoval s ostatnými kačkami a večer sa vrátil domov.

Steven je morálne pripravený na to, že jedného dňa ho kačiatko opustí navždy, ale zdá sa, že takýto spôsob života mu úplne vyhovuje a nemieni na tom nič meniť.

V čase, keď sa manžel vracia z práce, už na neho pri dverách čaká kačička. Susedia s úsmevom sledujú, ako sa tento neobvyklý pár prechádza na dvore.

Najviac sa Steven bál, že kačiatko, ktoré muž zachránil nebude môcť komunikovať s príbuznými. Ale Chirio sa rýchlo dostal do kolektívu.

Okrem kačíc, Cyrio sa spriatelil s vtákmi iných druhov – gagov, kancov, kasární a čajok, ktorí trávia zimy v teplých vodách Nahant. Je tiež kamoš s mačkou Stephena – Risise. Často sa hrajú na dvore.

Keď Steven pred niekoľkými rokmi priniesol domov mokré kačiatko, netušil, že Chirio bude jeho verným priateľom.

Muž chápe, že vták musí žiť vo voľnej prírode, ale nebude trvať na tom – dvere jeho domu pre toto kačiatko sú vždy otvorené.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň

Zdroj: ukr.media