Táto žena nosila 35 dní v podprsenke vajce: Vyliahlo sa jej malé kačiatko

O vajciach chovaných v inkubátore, z ktorých sa neskôr vykľuli mláďatká, ste už možno počuli.

Ale o vajci, ktoré bolo vynosené v teplej, pohodlnej (a vlhkej) podprsenke počujete určite prvýkrát.

Betsy Ross pochádza z Kalifornie a celý jej príbeh začal, keď si so svojím manželom a štyrmi deťmi vyšla na prechádzku do parku.

Ako si to tak štrádovali, uvideli na zemi poškodené kačacie hniezdo, v ktorom bolo niekoľko vajec. Jej deti vajíčka začali preskúmavať a narazili na jedno, ktoré bolo rozbité len trošku.

Prehovorili svoju matku, aby sa vajcia ujala a vtáčatko zachránila. Betsy sa nakoniec prosbám detičiek poddala, hoci o liahnutí vajec nevedela zhola nič. Na inkubátor nemala peniaze, a keď zavolala do ochranného spolku, či by vajcia nezachránili, dočkala sa odmietnutia.

Spolok sa ju aspoň pokúsil „utešiť“, že ak by sa jej z vajcia podarilo vyviesť na svet mláďa, radi sa o neho postarajú. Betsy teda pokrčila ramenami, dala si vajcia do bezpečného miesta – čo bola vlastná podprsenka, a začala na internete hľadať, ako sa o také vajíčko bez inkubátora vlastne starať.

Dozvedela sa, že vajce potrebuje teplo a vlhko, a tak ho umiestnila do vo vrchnej časti spodného prádla, v ktorom sa prsia samozrejme tiež potia. Betsy potom vajíčko niekoľkokrát denne otáčala, aby sa prehrievalo zo všetkých strán rovnako. Dokonca sa jej darilo s malým pokladom aj spať. Keď sa potrebovala osprchovať, opatrovanie promptne poskytol manžel.

Asi po 35 dňoch podprsenkového nosenia Betsy pochopila na základe pohybov vo vnútri vajíčka… že nastal čas na liahnutie (pravda, predčasnému) a začala sa na túto veľkú udalosť pripravovať.

Z plastového kontajnera a lampy vytvorila inkubátor a doň vajce umiestnila. Zakrátko sa z vajíčka začalo ozývať slabé pišťanie a klepanie zobáčiku o škrupinu, a hoci malo káčatko pri svojom liahnutí určité ťažkosti (nemohlo sa napríklad odpútať od žĺtka) a po vyliahnutí sa z vajíčka bolo nesmierne oslabené, postupne sa s pomocou Betsy postavilo na vlastné nohy.

Z káčatka sa stal Betsyin miláčik, všade svoju „mamičku“ nasledoval, spal s ňou, chodil s ňou na nákupy, kúpal sa s ňou vo vani a vydával žalostné zvuky, keď nebola Betsy nablízku.

Ale neortodoxná kačacia maminka samozrejme mala svoj život a musela sa maximálne venovať celej svojej rodine, takže sa jedného dňa rozhodla, že nadišiel onen okamih, kedy bude musieť kačičku odovzdať profesionálnej chovnej stanici, ktorá pomôže zvieraťu s návratom do voľnej prírody. Jej príbeh o kačici v podprsenke sa ale asi v rodine Rossových bude dlho, dlho tradovať.

Zdroj: boredpanda.com

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku,. Vaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.