Táto úbohá slepá srnka blúdila po okolí: Tento 10-ročný chlapec sa jej rozhodol pomôcť a snažil sa s ňou nájsť pre ňu potravu!

Obyvatelia Illinois si vo svojom okolí začali všímať nezvyčajného návštevníka, ktorý pravidelne blúdil po okolí a zúfalo hľadal niečo malé na jedenie. Bola to slepá srnka!

V ten moment prišiel na pomoc 10-ročný chlapec, ktorý sa srnky ujal a začal ju nasledovať po jej boku každé ráno. Spoločne pre zviera hľadali nejaké jedlo.

 

Sused jedného dňa nelenil a vyhotovil snímku týchto dvoch nových priateľov, ktorý sa okamžite stali hitom internetu. Súcit a láskavosť malého chlapca tak pohli srdcu mnohých ľudí.

Srnke pomáhal každé ráno, okolie sa bálo, že jej slepota by ju neskôr mohla zaviesť na miesta, ktoré môžu ohroziť jej život. Susedia preto zavolali záchrannú skupinu a požiadali ju o pomoc.

Chlapec niekoľko dní každé ráno sprevádzal zviera, aby sa mohlo najesť a tým pádom aj prežiť. Aj keď sa takto zachoval, zviera nikdy nepomenoval ani si ho nesnažil osvojiť ako domáceho maznáčika či niečo podobné.

Nikdy srnku nepriviedol do uzavretých priestorov ani nenechával jedlo vonku, čo by bolo v rozpore so zákonom v tomto štáte. Jednoducho len chcel, aby sa cítila v bezpečí a uisťoval sa, že je v poriadku.

Záchranná skupina potom odviedla srnku do lesnej rezervácie, kde jej nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Hoci bolo celé okolie smutné z jej odchodu, vedeli, že je to pre ňu to najlepšie.

Mladý chlapec šiel všetkým príkladom a ukázal tú najväčšiu pomoc. Dal jej niečo úžasné – dávku lásky a úcty k zvieraciemu svetu, aké len mohol. Do miestnej prírodnej rezervácie preto môže prísť kedykoľvek bude chcieť a srnku navštíviť.

Vďaka jeho dobrému srdcu teraz môže žiť v bezpečnom prostredí, kde pravidelne dostane jedlo a dobrú starostlivosť.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.