Pitbul, ktorého zachránila jej prinesie doslova všetko, na čo vždy mu ukáže: Takto sa jej odvďačuje za láskavý domov!

Mya je zachránená sučka, jej majiteľka si ju z útulku vzala, keď jej bolo iba 9 mesiacov. V tej dobe bola značne podvyživená, pretože odmietala jesť jedlo, ktoré jej v útulku ponúkali.

Ale doma jej jej nová majiteľka začala dávať mäso a iné pochúťky a Mya sa čoskoro pekne zaguľatila a začala získavať zdravý a silný vzhľad.

Jej majiteľka si čoskoro všimla, že veľmi rada aportuje a nosí rôzne veci. Považovala to za roztomilú vlastnosť, ale neprikladala tomu väčšiu dôležitosť. Koniec koncov aportovanie miluje väčšina psov a sú radi, keď sa im hádže loptička.

Lenže Mya bola predsa len jedinečná. Vždy si priniesla misku, keď chcela jedlo, a paničke začala postupne nosiť napríklad ponožky, kabelku alebo čokoľvek, čo bežne potrebovala. Jej majiteľka preto čoskoro pochopila, že táto vášeň by sa dala pretaviť na niečo veľmi užitočné. A začala Myu trénovať.

Naučila ju poznať názvy množstva rôznych vecí v domácnosti a z Myi sa postupne stal skutočný pomocník pri všetkých každodenných aktivitách.

Dokáže priniesť skutočne takmer čokoľvek, na čo si ukážete.

Keďže sa jedná o pitbula, má veľmi silné čeľuste a dokáže v papuli uniesť skutočne napríklad aj kôš plný zemiakov alebo tašku s nákupom. Keď ide teda panička na nákup, môže vyraziť pokojne pešo, pretože Mya jej nákup domov ochotne donesie.

iV posledných týždňoch sa majiteľka pustila do veľkej rekonštrukcie svojho domu a z Myi sa stal aj najlepší stavebný pomocník. Môžete ju vidieť, ako nosí po dome štetce, náradie a podáva všetko, čo je potrebné.

Sama majiteľka o nej hovorí: „Psa som si zaobstarala ako spoločnosť a chcela som pomôcť tým opusteným zvieratám v útulku. Namiesto toho ale mám prvotriedneho pomocníka, ktorý pracuje len za stravu a pohladenie, a ešte to robí so skutočným nadšením!“

Prečítajte si tiež:

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.