Susedia sa rozhodli zobrať spravodlivosť do vlastných rúk: Zachránili tohto týraného koňa, ktorý ťahal voz a ten spálili, aby potrestali majiteľa!

Prípady zneužívania zvierat, pri ktorých títo tvorovia trpia, je niečo, čomu nikdy neporozumieme. Jeden konkrétny sa udial v Buenos Aires, kedy bola istá susedka svedkom toho, ako sa podvyživený a vyčerpaný kôň snaží ťahať vozík.

Zviera bolo chudé a premožené horúčavou. V jednej chvíli padlo na zem a nemohlo urobiť ani krok.

Hoci kôň ležal na zemi, jeho majiteľ nemal žiadny súcit. Iba chcel, aby sa opäť postavil na nohy a pokračoval. Bohužiaľ si myslel, že bitie koňa mu v tom pomôže.

Keď ho videla susedka, vybehla z domu, aby zasiahla a zastavila ohavné týranie. Niekoľko ďalších ľudí z okolia sa k nej pripojilo a odviedlo muža od koňa. Akonáhle si uvedomil, že proti presile nič nezmôže, utiekol preč.

Kôň, pomenovaný Romeo, mal na tele nespočetné množstvo krvácajúcich rán a zapálené očné viečko. Dostal napiť vody a pil, kým nebol dostatočne silný na to, aby opäť vstal. Aby sa nemohlo nič také opakovať, ľudia sa rozhodli na Romeovu počesť vozík spáliť.

Zviera bolo nakoniec zachránené s pomocou nadácie a teraz si užíva svoju novo nadobudnutú slobodu.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!