Dobrovoľníci zachránili týchto 36 psíkov, ktorí boli odsúdení na smrť: Konečne sú naozaj v bezpečí

V rozpálenom a preplnenom nákladiaku ležalo na podlahe skoro štyridsať vriec. V každom vreci bol zviazaný pes.  Šanca na prežitie bola pre všetkých uväznených mizivá.

Psy ležali so sklopenou hlavou vo vreciach a prakticky čakali na smrť.

Netušili, že pomoc je na ceste. „Nikto z nás jednoducho nemohol uveriť, čo sme našli…“

O niekoľko dní skôr dostal príslušný úrad oznámenie týkajúci sa spoločnosti, ktorá dodáva psy do obchodu s mäsom. Zamestnanci zo záchranného centra boli vyslaní na kontrolu do sídla spoločnosti. V areáli sa im podarilo nájsť 36 psov uväznených v nákladnom aute. A dorazili práve včas. Vďaka pohotovým záchrancom dostali všetci psy druhú šancu.

Zatiaľ čo v strede pozornosti stojí skôr trh so psami v Číne a Severnej Kórei, málokto vie, že s nimi rovnako brutálne zaobchádza aj v Indii. Takéto zaobchádzanie je v Indii nelegálne.

Podľa prieskumu úradu ale viac ako 30 000 túlavých či odcudzených psov každoročne čaká podobný osud.

Úradu sa nakoniec podarilo psov zabaviť a oficiálne sa dostali do ich starostlivosti.

Zachránenie psy sa v súčasnej dobe zotavujú.

Z pobytu v nevyhovujúcich podmienkach si odniesli množstvo fyzických aj psychických následkov. Už teraz si ale môžu byť istí tým, že sú v úplnom bezpečí. Všetkých 36 psíkov sa podarilo zachrániť.

„Sme neskutočne šťastní, že sa nám ich podarilo zachrániť. Dúfame, že budú spokojní a konečne si začnú svoj život užívať.“

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.