On ju adoptoval a ona mu doslova zachránila život: Keby nebolo šikovnej sučky, všetko by dopadlo nakoniec inak!

To, čo vám pes dokáže dať, niekedy nedokáže ani človek. Niekto si potrpí na to, aby jeho pes bol čistokrvný a aby ho mohol mať už od malého šteniatka.

Ten, pre koho toto nie je podstatné, si radšej vezme psíka z útulku a zachráni mu tím život. A hovorí sa, že tieto psy bývajú najvďačnejšie.

V roku 2020 šiel muž menom Brian Myers do útulku, aby si zaobstaral domáceho miláčika. Ihneď si všimol jedného nemeckého ovčiaka.

Išlo o sučku a v tom čase mala 6 rokov. Volala sa Sadie.

Predchádzajúci majiteľ to s ňou vzdal, pretože výchova bola zložitá. Muž bol varovaný, že Sadie nemá veľmi dôveru k mužom a nech s ňou hlavne jedná opatrne. Napriek všetkým varovaniam sa Brianovi podarilo so sučkou spriateliť.

Keď sa stretli, Sadie ihneď položila Brianovi packy na ramená. Sučka si svojho nového majiteľa okamžite zamilovala a veľmi rada spala pri jeho nohách.

Brian bohužiaľ ochorel koronavírusom. Aj keď sa mu podarilo chorobu poraziť, vírus si svoju daň na zdravie muža vybral. Raz v noci vstal a chcel ísť do kúpeľne, ale akoby mu zamrzli nohy. Spadol na podlahu a nemohol sa pohnúť, nieto sa zdvihnúť.

Muž nevedel, čo má robiť, pretože si nemohol ani zobrať telefón, aby si zavolal sanitku. Naraz prišla Sadie, olízala mužovu tvár a držala ho pri vedomí.

Mužovi sa podarilo zachytiť sa obojku, ktorý mal pes okolo krku. V tej chvíli ho Sadie začala ťahať k stolu, na ktorom ležal telefón. Podarilo sa mu naňho dosiahnuť a už si mohol zavolať záchranárov. Prišli záchranári a odviezli Briana na kliniku, kde mu diagnostikovali mozgovú mŕtvicu.

Keby Sadie neprišla včas, kto vie, ako by to s mužom dopadlo. Sučka sa svojmu majiteľovi odvďačila obrovskou pomocou, bez nej by mohlo byť všetko inak…

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Prečítajte si tiež: