Chlapček dal svojho milovaného psíka do útulku: Spravil to preto, aby zastavil svojho otca, ktorý ho neustále bil…

Organizácia na ochranu zvierat Albergue Pergatuzoo našla malé šteňa s listom. Do útulku do priviedol malý chlapec, ktorý chcel týmto spôsobom zabrániť otcovi, aby psa bil.

Organizácia nahrala fotku psa aj list na Facebookovú stránku a snaží sa nájsť malého chlapca, ktorý im psa zanechal pri dverách. Na adopciu podľa nich šteňa pripravené nie je.

Organizácia na ochranu zvierat nehľadá pre zviera dočasný domov.

Chcú nájsť chlapca, ktorý u nich svojho psa zanechal. Na svojom profile na Facebooku píšu, že chcú hovoriť s malým chlapcom a jeho rodinou.

Pes bol ponechaný v plastovej krabici s dekou a hračkami pri dverách.

Nachádzal sa tam aj ručne písaný list s príbehom, ktorý dojme každého milovníka zvierat. V liste chlapec vysvetlil, že sa psík volá Simon a chlapec ho dáva preč, pretože jeho otec psa bije.

Pes vraj tiež často plače, pretože mu jeho otec nedáva dostatočne najesť.

Chlapec žiada organizáciu o pomoc. Priamo im napísal, že nemajú psa biť, pretože jeho otec ho už bil veľa. Zároveň ich prosí, aby sa o Simona postarali a nenašli mu nový domov. Chlapec totiž dúfa, že sa jedného dňa Simon do jeho života vráti.

„Až vyrastiem, vrátim sa a dostanem Simona,“ píše chlapec v liste. Tento dojemný odkaz brali zamestnanci organizácie vážne, a preto sa Simonovi nesnažia nájsť nový domov. Dúfajú, že sa bude môcť vrátiť k svojmu pôvodnému majiteľovi.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Mohlo by Vás zaujímať: