Majiteľ našiel svojho milovaného psíka – huskyho po 7 rokoch po tom ako zmizol!

Keď sa Manuelovi Vejar v roku 2013 stratil Sibírsky Husky menom Champ, tak svojho obľúbeného maznáčika hľadal mesiace, ba až roky, ale všetko bolo bez úspechu.

Manuel sa neskôr so stratou vyrovnal, ale jedného dňa po 7 rokoch zaklopal na dvere zamestnanec služby pre odchyt zvierat a povedal: „Champ je živý!

Keď začul túto správu, spravila sa mu na rukách „husia koža“. „Je to pravda? Skutočne? Nespím?“

Manuel bol majiteľom psíka od roku 2011, kedy ho prvý krát uvidel ako 8-mesačné šteniatko. Slúžil na lodi amerického námorníctva v Arabskom zálive. Keď bol muž preč pracovne odcestovaný, tak pes žil s jeho rodičmi v Kalifornii. Ale keď sa Manuel vracal domov, trávil celý čas so zvieraťom.

Jedného dňa, keď bol Manuel v práci, mu zavolala jeho matka a povedala, že psík zmizol. Muž hľadal psa vo dne aj v noci pomocou informácií z jeho mikročipu, ale nemohol ho nikde nájsť.

„Mal som pocit, že sa stratil jeden z rodinných príslušníkov,“ spomína Manuel. „A keď jeden z našich príbuzných tak dlho chýba, všetci začneme premýšľať o jeho možnej smrti, že?“

Bolo to neuveriteľné, ale Champ prežil a celých sedem rokov žil neďaleko od svojej rodiny. Pes bol náhodne nájdený farmárom 20 km od domu a ten si psa nechal pre seba. O nejakú dobu neskôr začal Husky krívať a farmár ho vzal k veterinárovi, ktorý v ňom spoznal domáceho miláčika Manuela Vejar.

Opätovné stretnutie s domácim miláčikom bolo veľmi dojemné.

Keď Manuel zavolal na psa, ten sa na chvíľku sa zastavil, a potom sa ponáhľal k majiteľovi a vrtel chvostom. „Chcem niečo odkázať tým, ktorí stratili svojich milovaných miláčikov – nestrácajte nádej. Vždy existuje šanca,“ hovorí Manuel.

Zdroj: goodhouse.ru

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.