FOTO: Táto žena zachráni kunovitú šelmu a rozhodne sa ju takto chovať ako domáceho maznáčika

Keď  Zhenya našla online fotku tejto divokej šelmy – Soboľ Sibírsky, okamžite sa do nej zamilovala a rozhodla sa o tom dozvedieť viac.

Ukázalo sa, že zviera má jeden z najdrahších druhov kožušín na svete. Krvavý kožušinový priemysel je „populárny“ najmä vďaka svojej hodvábnej textúre či širokej škále pestrosti kožuchov. 

V Rusku rastie dopyt po sobrej kožušine, ktorá sa používa na výrobu predmetov, ako sú prikrývky na posteľ alebo dokonca spodná bielizeň. Podľa správ je v krajine okolo 70 fariem, ktoré chovajú a zabíjajú pre  kožušinu rôzne divé šelmy.

A aj toto bol osud roztomilého zvieraťa, ktoré Zhenya videla na internete; zomrieť a stať sa komoditou niekoho iného.

 

 

Zhenya, odhodlaná naplniť svoju úlohu, sa rozhodla zachrániť úbohých tvorov. „Nakoniec som sa dozvedela, že ho možno kúpiť z kožušinovej farmy,“ informovala Zhenya. „Bol by tam zomrel, tak som sa rozhodla zachrániť tohto malého chudáčika.“

 

https://www.instagram.com/p/B2L-AbKFMFA/?utm_source=ig_web_copy_link

Teraz žijú spolu a užívajú si života naplno. Zhenya preto usilovne pracovala. „Umora má ťažkú ​​osobnosť. Život na kožušinovej farme sa na ňu neskutočne podpísal, takže je dosť emotívna, niekedy dokonca trochu hysterická. Umora je drzá a rada kradne veci. Je tiež veľmi aktívna a inteligentná. “

Po zvážení všetkých vecí Zhenya neodporúča držať sobola ako domáceho maznáčika. „Človek musí toho veľa prejsť, aby s ním mohol začať žiť pohodlne,“ povedala. „Vyžaduje to veľa času a trpezlivosti. Môže to trvať dokonca aj niekoľko rokov, kým si spolu začnete naplno užívať život.

V divočine obývajú  husté lesy, v ktorých dominuje smrek, borovica, smrekovec, céder a breza v nížinnom aj hornatom teréne. Ich domáce územia sa pohybujú od 4 do 30 kilometrov štvorcových, v závislosti od miestneho terénu a dostupnosti potravín.

Ak sa však zdroje stanú nedostatočnými, môžu sa pri hľadaní pohybovať značnými vzdialenosťami, 6 až 12 kilometrov za deň.

Sobole žijú v norách v blízkosti brehov riek a v najhrubších rohoch lesa. Sú to dobrí horolezci a lovia hlavne počas hodín súmraku, ale v čase párenia sa stanú aktívnejšími.

Zdroj: boredpanda.com