Zoznámte sa s Rubble – Doslova s najstaršou mačkou na svete, ktorá to stále vie poriadne roztočiť!

Rubble je najstaršou žijúcou mačkou na svete, no nikdy nestála o to stať sa internetovou celebritou.

V skutočnosti je úplne spokojný so svojím obyčajným životom – tento rok v máji oslavuje svoje 32. narodeniny!

Rubble sa javí ako druh Maine Coon a žije so svojou paničkou Michele Foster, už od roku 1988, keď mala Michele 20 rokov.

Dvojica bývala v anglickom Exeteri a vždy mala pokojný, milujúci a bezdetný domov, v ktorom bol vždy stredobodom pozornosti on a jeho dlhotrvajúca sestra Meg. To je súčasť dôvodu, prečo si Michele myslí, že jej mačací priateľ žije tak dlho.

„Ak vám na niekom záleží a naozaj ho milujete, je to dlhá cesta plná šťastia. Vždy som s ním zaobchádzala ako s dieťaťom – nemám žiadne deti a mala som ďalšiu mačku menom Meg – ktorá zomrela vo veku 25 rokov. Ak vám na niečom záleží, bez ohľadu na to, čo to je, tak to vydrží, “ uviedla Michele v roku 2018.

Michele si pamätá, ako priniesla Rubble domov.

„Bol súčasťou vrhu mačiek, ktoré mala kamarátka mojej sestry,“ povedala. „Žila som osamelý život, tak som si zaobstarala malé mačiatko. Je veľmi lojálny. Bývali sme v Londýne a veľa sme sa sťahovali.“

Priemerný mačací život sa pohybuje okolo 15 rokov – avšak ak žijú v interiéri. Mačky, ktoré trávia značné množstvo času vonku, sú zraniteľné a choré, ich život sa znižuje na polovicu, takže majú tendenciu žiť do veku okolo 7 rokov.

V zriedkavých prípadoch však môžu mačky žiť blízko 30 rokov. No čokoľvek z toho nie je bežné.

Keď Rubble mal v máji 2018 30 rokov, mal veľkú párty a fotografie slávností sa okamžite rozšírili po celom svete.

Jeho veterinárna klinika City Vets usporiadala večierok a poskytla mu bezplatnú prehliadku a obľúbené krmivo. Rubble trpí vysokým krvným tlakom, no lieky ho udržujú pod kontrolou a jeho veterinár hovorí: „okrem toho má mimoriadne dobrý zdravotný stav.“

Pokiaľ ide o titul svetového rekordu, Rubble nemá v úmysle si ho nárokovať. Má na práci lepšie veci, ako sa hádať s Guinnessovou knihou svetových rekordov a pozornosťou, ktorá s tým súvisí.

Je príliš dôstojný na svetlo pozornosti.

„Je to milá mačka, hoci v starobe je trochu nevrlý,“ povedala Michele. „Zostáva v ňom ešte veľa života, ale nemyslím si, že pôjdeme cestou Guinnessovej knihy rekordov, pretože som si nie istá, či by chcel, aby ho veľa ľudí prišlo navštíviť alebo aby okolo neho vznikol rozruch . Teraz je starý a nepáči sa mu príliš veľa pozornosti. Uprednostnili by sme, keby mu ostalo len tak prežiť svoj vek v pokoji.“

Verte tomu alebo nie, najstaršia mačka vôbec, ktorej meno bolo Creme Puff, údajne prežila neuveriteľných 38 rokov a tri dni! Žila v Austine v Texase od roku 1967 do roku 2005.

Bez ohľadu na to, či Rubble prelomí tento rekord, je to jedna šťastná mačka, ktorá dáva pozor na svoju milujúcu majiteľku.

A nepochybujeme o tom, že Michele Foster je šťastná, že má svojho najlepšieho kamaráta v blízkosti už 32 rokov!

 

Čo si myslíte o tejto úžasnej mačke? Máte doma tiež rekordného starčeka? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://ronproject.co