Zo štvornohého psíka, ktorý sa ťažko popálil pri požiari sa stal skvelý terapeutický pes, ktorý denne zachraňuje!

Pred takmer štyrmi rokmi sa život tohto psa dramaticky zmenil. V dome, kde v tom čase býval, vypukol požiar. Pes bol pri požiari ťažko popálený. Našťastie sa zotavil.

A nielen to, stal sa z neho terapeutický pes a v súčasnosti pomáha ľuďom postihnutým požiarom.

V októbri 2018 vypukol požiar v dome majiteľov psa. Pes Shiba Inu bol uviaznutý na krytej verande. Rodine sa ho z horiaceho domu nepodarilo zachrániť. Nakoniec ako zázrakom ušiel sám, no bol ťažko popálený.

Pes bol prevezený na veterinárnu kliniku Care More Animal v Martinez, Georgia.

„Počas požiaru pes utrpel popáleniny v oblasti okolo očí, úst, uší a brucha,“ povedala pre The Dodo veterinárka Emily Martinová. „Najskôr sme si neuvedomili, aké vážne sú jeho zranenia, pretože sme sa najprv museli postarať o popáleniny, ktoré mali vplyv na dýchanie psa.“

Aj keď pes si toho prežil veľa, ukázal sa ako skutočný bojovník.

„Prežil niečo veľmi traumatické a bolestivé, ale nevzdáva sa.“ Je to skutočný bojovník,“ povedal vtedy veterinár.

Takova rodina urobila ťažké rozhodnutie vzdať sa ho. Urobili to pre jeho zdravie. Čoskoro našiel nový domov. Pes zostal u jedného zo svojich strážcov – ujala sa ho veterinárka Crystal Lesley.

Aj keď Taka spočiatku nevychádzal s ostatnými Crystalinými psami, neskôr sa z neho stal „veľmi dobrý pes“. Crystal si čoskoro uvedomila, že Taka môže byť skvelým terapeutickým psom.

„Má správny temperament,“ povedala Mandy Fosterová, zakladateľka projektu Canine Training Project. „Má stopy po ohni, ktoré majú aj popálení pacienti. S týmto psom sa vedia stotožniť, takže to môže mať pozitívny vplyv na ich zotavenie.“

Tak sa z Taka stal terapeutický pes. Hoci kvôli zhoršenému videniu psa bolo treba prekonať viacero ťažkostí, zvíťazilo Takove odhodlanie.

„Mali sme veľa práce. Musel sa naučiť zostať mimo miestnosti, kým som mu nepovedala, že môže vojsť. Musel sa naučiť, kedy vstúpiť na nemocničné oddelenie a kedy odísť,“ povedala Crystal.

Napriek všetkému, čím si musel prejsť, sa Taka stal inšpiráciou pre mnohých ľudí.

„Keď máte zlý deň alebo keď začnete mať pocit, že niečo nie je v poriadku s vaším životom, pozrite sa na Taka,“ povedala Crystal pre The Dodo. „Je stelesnením sily… Je mojou inšpiráciou.“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.