Viac ako 3000 psov žije v tomto útulku, ktorý prevádzkuje rodina z Taiwanu! Sú to úžasní ľudia!

Na Taiwane sa jedna rodina rozhodla venovať starostlivosti o túlavých psov tým, že otvorila svoj domov asi 3000 túlavým psom.

Zvýšený počet túlavých psov v krajine

V dôsledku rastúceho počtu túlavých psov v krajine sa jedna rodina rozhodla obetovať svoj voľný čas, aby prišla na pomoc psom bez domova, ktorí nemajú kam chodiť a často potrebujú veterinárnu starostlivosť. Od svojho otvorenia pred siedmymi rokmi musel prístrešok čeliť veľkému nárastu počtu psov, ktorí sú zranení, opustení alebo jednoducho narodení na ulici.

Vďaka dobrému samaritánovi je v súčasnosti možné umiestniť všetkých týchto psov do prostredia hodného skutočného útulku.

Angel Wang, rovnako ako mnoho iných dobrovoľníkov, začala pracovať pre útulok, pretože si bola vedomá počtu túlavých psov v jej krajine a problémov, ktorým čelia. Teraz tam pomáha každý deň posledné štyri roky. Angel povedala Dodovi:

Naozaj milujem psy, ale najmä tie túlavé. Pretože ich je toľko, náš prístrešok sa stal najväčším na Taiwane.

Priekopnícka krajina v oblasti práv zvierat

Vo februári sa Taiwan stal prvou krajinou, ktorá kedy zakázala eutanáziu túlavých psov so zámerom ovládať populáciu. Odvtedy sa v útulkoch v krajine usilovne pracuje na uplatňovaní nových zásad úcty k zvieratám pri kastračných a sterilizačných kampaniach.

Cieľom tohto kroku je zvýšiť informovanosť o vplyve chovu psov. 

Všestranná starostlivosť o zvieratá

Útulok sa nestará len o túlavých psov. Medzi tamojšími obyvateľmi sa môžu započítavať aj obete z dopravných nehôd či iné… V našom útulku máme veterinárneho lekára, ale ak má pes zranenie, ktoré je príliš kritické, privedú ho do miestnej zvieracej nemocnice.

Máme niekoľko psov s chýbajúcimi nohami alebo ochrnutím.

Rovnako ako mnoho zamestnancov a dobrovoľníkov pracujúcich na plný úväzok je prístrešok podporovaný výrobcom invalidných vozíkov, ktorý poskytuje pomôcky pre mobilitu pre všetkých psov, ktorí ich potrebujú.

Okrem veterinárnych lekárov má prístrešok prístup do veľkej spoločenskej miestnosti, herne a priestoru vyhradeného iba pre mačky.

Psi, ktorí sú zvyknutí tráviť čas s ostatnými psami, môžu mať úžitok z neďalekého parku, kde môžu chodiť alebo sa hrať s inými psami.

Každý rok končí v útulkoch desaťtisíce psov a mačiek, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte kúpu psíka, či mačičky, a radšej navštívte miestne útulky.

Každý pes a mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na život v milujúcej rodine.

Zdroj: Angel Wang

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov! Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové SPRÁVY každý deň.