„Veľmi rád predstieram, že som tvrdý chlap, ale tento malý chlapík mi doslova ukradol srdce.“

Geológ Tony pracoval na stavenisku v Pensylvánii, keď ho minulý týždeň zaujal nečakaný návštevník.

„Počul som malinké pískanie a otočil som sa. Na parkovisku sedelo malá čierna gulička,“ povedal Tony. „Zakričal som, mačiatko! V momente sa ku mne rozbehol tak rýchlo, ako mu jeho malé bláznivé nohy stačili a vyliezol na mňa ešte rýchlejšie, že som sa len zasmial. “

Tony ho jemne vložil do náručia a sladké mačiatko ihneď zaspalo. Keďže mačka bola na odľahlej ploche, nemala žiadny domov.

Keď ostatní pracovníci prišli na stretnutie s malým chlapcom, boli okamžite ohúrení.

Tony išiel do najbližšieho obchodu aby mačiatku nakúpil nejaké jedlo. „Uložil som ho do svojej kancelárie. Spal vo vankúši na mojom náhradnom kresle“ povedal Tony.

Keď prišiel čas pomenovať mačiatko, Tony sa rozhodol nazvať ho „Spud“.

„Spud je to, čo nazývame, keď kopeme v panenských oblastiach. Pretože bol v pracovnom tábore pre vŕtačky, mal by byť Spud.“

Mačiatko strávilo celú noc pritúlené so záchranárom a pohodlne spalo pod bradou pri krku.

Tony musel zostať na poli ešte niekoľko dní, kým si mačiatko nemohol priviesť domov. „Keby som odišiel z kancelárie, vstal by a hľadal by ma. Vždy keď som sa vrátil dovnútra, táto malá čierna gulička sa na mňa prudko vrhla, znova mi vyliezla ku brade a zaspala,“ povedal Tony.

Spudovi urobil provizórnu posteľ s vankúšom a košeľou ako prikrývku na stoličke, takže mohol pokračovať v práci, zatiaľ čo mačiatko prespalo celý deň.

Kedykoľvek sa Spud zobudil, plazil sa späť na moje plecia alebo na koleno. Nemôžem nikam chodiť bez toho, aby sledoval môj tieň. Jedol, akoby nikdy nevidel jedlo.“

Sledujte mačiatko v tomto roztomilom videu:

Keď nastal čas ísť domov do New Yorku, Spud dostal to najsladšie rozlúčenie od ostatných pracovníkov.

„Zostávajúce dve hodiny som tam bol, všetci sa s ním rozlúčili. Bol to zďaleka najsmutnejší okamih, aký som mal v teréne,“ povedal Tony.

Po kúpeli sa mačiatko usadilo priamo do svojho nového bydliska a už našlo dobré miesto pri okne pre najlepší výhľad na vtáčikov.

Spud je teraz to najspokojnejšie mačiatko na zemi, ktoré našlo svojho osudového majiteľa. 

Zdroj: lovemeow.com