Túto tehotnú sučku niekto niekoľkokrát postrelil. Prežila a teraz ako terapeutický pes pomáha ostatným

Pes Maggie ako zázrakom prežil otrasné týranie. Vďaka žene z Veľkej Británie dostal druhú šancu.

Päťročnú Maggie našli v Libanone vo zbedačenom stave.

Bola priviazaná ku klietke, na tele mala šrámy od mlátenia a niekto jej tiež odrezal pravé ucho.

V tej dobe bola navyše tehotná, ale ani to nezabránilo neznámemu páchateľovi, aby ju sedemnásťkrát strelil, čo spôsobilo že Maggie úplne stratila zrak.

Ona sama ale ako zázrakom prežila.

Človek, ktorý ju objavil, sa s jej príbehom zveril na Facebooku, kde zároveň poprosil ostatných o pomoc. O slepého a zmrzačeného psa ale nemalo moc ľudí záujem. Tejto úlohy sa rozhodla zhostiť ešte len dvadsaťpäťročná Kasey Karlin z Veľkej Británie.

Do svojej starostlivosti psíka dostala pomocou londýnskej organizácie The Wild At Heart Foundation. Ešte predtým musela Maggie podstúpiť množstvo operácií a liečebných procedúr.

Dnes žije spoločne so svojou majiteľku v Brightone a má sa k svetu.
Ako terapeutický pes dokonca pomáha deťom v nemocniciach alebo starým ľuďom v opatrovateľských ústavoch.
„Mňa a ostatných naučila toľko lekcií. Sú to veci, ktoré sa učíme už v detstve, ale vďaka nej si ich pripomínam každý deň. Správaj sa k ostatným tak, ako chceš, aby sa správali oni k tebe. Nesúďte knihu podľa obalu. Láska zvíťazí. Buď pokorný. Ži svoj život naplno. Pomáhaj ostatným. Každý je strojcom svojho šťastia. Môžeš dokázať všetko, ak tomu veríš! Každý deň mi pripomína, že sa neustále musím snažiť byť lepšou, „rozpráva Kasey.

Potom, čo sa Maggie stala veľkou instagramovou hviezdou, zanechala mladá Britka svoju pôvodnú prácu a na plný úväzok sa venuje zvieraťu a jeho sociálnej sieti. Fenke tiež prospieva blízky vzťah s ďalším psom ženy Miškou.

„Každý deň som ohromená, koľko ľudí sa o náš príbeh zaujíma. Predtým sa o ňu nikto nestaral. Keď som si ju brala do starostlivosti ja, bolo to z dôvodu, že ju nikto iný nechcel. Som šťastná, že môže teraz do celého sveta šíriť tento pozitívny odkaz, „uzatvára.
Zdroj: boredpanda.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.