Toto túlavé šteňa sa nedôverčivo dívalo na ľudí: Sedávalo celé dni vedľa odpadkových košov a nepoznalo láskavosť

Bol to slnečný deň, bola obloha jasná, počasie bolo pokojné a útulné domčeky stáli proti sebe a nič neovplyvňovalo idylický obraz.

Nič iné ako kovový kontajner s odpadkami, pod ktorým ležalo malé, osamelé a opustené šteňa. Kúsok čierno-ryšavej srsti ponechaný osudu.

Nikto nevie, ako dlho tam bezbranný tvor ležal, ale bolo jasné, že potrebuje pomoc. Našťastie medzi obyvateľmi útulných domov bol jeden dobrý človek, ktorý zavolal do útulku a požiadal, aby pre neho prišli.

Zjavne ho to bolelo, keď sa pozrel na „dieťa“ osamelo sediace pod smetiaku.

Keď sa k nemu dobrovoľníci priblížili, malé šteňa na ne neveriacky pozrelo. Pes nebol zlý alebo divoký – proste nevedel, čo môže od cudzincov očakávať. Prečo k nemu ľudia prišli…

A dobrovoľníci preskúmali oblasť a uistili sa, že tu nie sú žiadne ďalšie šteňatá, rovnako ako matka. Ako dieťa skončilo na tomto nevhodnom mieste, nie je známe, ale ten deň mal šťastie, pretože sa dobrovoľníci rozhodli vziať ho so sebou.
Keď k nemu jeden z mužov pristúpil a natiahol ruku, šteňa sa rozhodlo, že to nebude horšie, a láskavo začalo vrtieť svojím malým chvostom.

Keď dobrovoľník videl, že pes nie je proti „nadväzovaniu priateľstva“, zobral si ho do náručia. Potom bolo šteňa v aute. Pochopiteľne cítilo istý zmätok, ale jeho malá hlava sa dotkla jemné dlane a rozhodol sa, že týmto ľuďom sa dá veriť.

Po krátkej ceste skončilo šteniatko na veterinárnej klinike. Bolo dôležité posúdiť zdravotný stav malého psíka.

Zmerali mu teplotu a počúvali srdce. Šteniatko dostalo lieky proti parazitom a malo ťažkosti s prehĺtaním nepríjemného lieku.
A potom bolo dobre nakŕmené a rozhodli sa, že také malé šteňa by nemalo zostávať v útulku.

Pre Oscara (ako bolo šteniatko pomenované) našli dočasného majiteľa, ktorí ho vzal k sebe. Prvýkrát v živote  spalo šteniatko v teplej posteli, a nie vedľa špinavého koša.

Veľmi skoro dostane potrebné očkovanie a bude pripravené na „adopciu“. Dobrovoľníci naozaj dúfajú, že toto dieťa „upadne“ do dobrých rúk a majitelia ho budú milovať celým svojím srdcom.

Sledujte video:

Ďakujeme za jeho záchranu!

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: mur.tv