Toto teliatko utieklo do lesa, aby sa nestalo „steakom“ a tam si našlo rodinu

Štyri mesiace po narodení žilo teľa Boni so svojou matkou na farme v štáte New York. Matka malej kravičky bola vysoko výnosná krava a Bonnie mala tiež šancu vyrásť v šampiónku.

(Produkcia mlieka za jednu laktáciu a celková dĺžka života dojnice sú najvýznamnejšími faktormi celkovej výnosnosti farmy. Laktácia je závislá od mnohých rôznych faktorov.

Chov vysoko produkčných kráv sa začína najlepšími technikami odchovu teliat, pričom prioritou je vývoj kapacity bachora a tvorba papíl.)

Ale stalo sa veľké nešťastie, majiteľ farmy nečakane zomrel na infarkt. Príbuzní tohto muža nechceli farmu naďalej riadiť a rozhodli sa jej zbaviť.

Chceli predať dospelé kravy a mladé zvieratá na mäso.

Jedného dňa začiatkom leta dorazili na farmu dva nákladiaky. Kravy boli naložené a odvezené. Bonnie si uvedomila, že už nikdy neuvidí svoju matku! Malá kravička sa však nechcela vyrovnať s tým, že bude prevezená do mäsokombinátu a utiekla do lesa.

Ľudia sa snažili chytiť svižnú kravu, ale bola veľmi opatrná. Bonnie sa tak stala obyvateľom lesa.

Bola to mrazivá zima.

Niektorí miestni obyvatelia ju začali intenzívne hľadať, pretože verili, že sama v zime nemôže prežiť. Túto fotografiu vytvorili holandskí lovci, ktorí špeciálne prišli loviť Bonnie.
Jeden z lovcov nainštaloval sledovaciu kameru v mieste, kde boli často nájdené stopy kravy v snehu.
To, čo videli, ohromilo každého! Bonnie sa spriatelila so stádom divokých jeleňov. Spoločne hľadali jedlo a bránili sa pred predátormi. Jeden miestny farmár menom Becky sa rozhodol chytiť Bonnie, aby ju vzal na svoju farmu.

Začal jej nosiť seno a rôzne dobroty. Bonnie si postupne na muža zvykla. Čoskoro mu začala dôverovať a nechala sa chytiť.

Teraz vyrástla v dospelú kravu a už porodila svoje teliatka. Žije na teplej farme a má dosť jedla. Najprv sa správala ako divoch, ale čoskoro si zvykla na tradičný, kravský život.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Ako z rozprávky, nemyslíte? 🙂

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.