Toto by si mal prečítať úplne každý milovník zvierat: Psy nikdy neumierajú – len spia v tvojom srdci

Strata psa zabolí každého milovníka zvierat. Psy sú naši najvernejší priatelia, pretože nás dokážu nezištne milovať. Dúfame, že Vám alebo Vaším blízkym budú tieto múdre slová nápomocné.

Pokiaľ Vás tento príbeh inšpiroval, zdieľajte ho.

Tieto slová boli napísané Ernestom Montague a zverejnené na webových stránkach DogHeirs. Ernest ich napísal po strate milovaného čierno-bieleho pitbula Bolo, ktorý do konca svojho života miloval prechádzky. Aj keď sa musel každých 5 metrov zastaviť, vždy ste mohli v jeho očiach uvidieť vôľu ísť ďalej.

„Niektorí z Vás, a to najmä tí, ktorí nedávno stratili psa v prospech“ smrti „, to možno nepochopia.

Nechce sa mi to vysvetľovať, ale pretože tiež nebudem žiť večne, urobím to.

Psy nikdy neumierajú. Nevedia, čo to znamená.

Cítia sa unavení a veľmi starí, začína ich trápiť bolesť kostí, ale neumierajú. Keby umierali, nechceli by ísť zakaždým na prechádzku, a napriek tomu chcú, a to aj dlho potom, čo im ich staré kosti hovoria: „Nie, to nie je dobrý nápad. Na žiadnu prechádzku nepôjdeme.“ A oni zakaždým chcú na tú prechádzku ísť.
Aj v prípade, že by ich ich staré šľachy neudržali na nohách, rovnako pôjdu ďalej. Ba naopak, prechádzka s Vami je všetko, čo si môžu priať. Symfónia pachov, ktorá ich obklopuje, to je ich svet. Mačacie hovienka, pach iného psa, hnijúca mŕtvola iného vtáka, no a Ty. To sú chvíle, ktoré robia svet dokonalým a v takom svete neexistuje žiadne miesto na smrť.

Problém spočíva v tom, že psy sú veľmi ospalí a v tom spočíva jadro veci.

Nedozviete sa to na univerzitách. Majú toľko vedomostí a zabúdajú o tom, že psy neumierajú. Skutočná škoda. Psy majú toľko dobrých vlastností, keď ľudia dokážu len hovoriť.

Keď si myslíte, že Váš pes zomrel, on len zaspal vo Vašom srdci.

Stále vrtia chvostom, a preto tvoje srdce tak bolí a stále plače.  Oni šantia, keď sa tam prebúdzajú. A hovoria: „Ďakujem! Ďakujem za teplé miesto na spanie, navyše tak blízko tvojho srdca, to je najlepšie miesto!“

Ale potom spia stále viac a viac. (Pamätaj si, že psí čas je úplne odlišný od ľudského času. Hodina stráveného času so psom na prechádzke je pre neho celý deň dobrodružstvo.) A potom, keď prídeš domov, pre psa je to ako týždeň alebo niekoľko dní, než zase pôjdete na prechádzku. Niet divu, prečo majú radi prechádzky.

Každopádne, ako som povedal, zaspávajú v tvojom srdci, a keď sa prebúdzajú, vrtia chvostom.

Po niekoľkých rokoch – psích rokoch spia dlhšie a dlhšie, takže aj ty môžeš. Boli dobrými psami celý život, a obaja to vieme.

A je to pre nich veľmi únavná úloha, najmä keď sú už starí a majú boľavé kosti.

Takže to pochop, že preto potrebujú dlhšie spať v tvojom srdci. Ale nenechaj sa zmýliť, nie sú mŕtvi. Nič také. Spia v tvojom srdci a prebudia sa, keď to nebudeš čakať. Oni takí sú.

Je mi ľúto ľudí, ktorí nemajú spiaceho psa vo svojom srdci. Prichádzajú o veľa. “

Dúfame, že Vám alebo Vaším blízkym budú tieto múdre slová nápomocné.

Pokiaľ Vás tento príbeh inšpiroval, zdieľajte ho.