Tomuto psíkovi niekto strčil petardu priamo do papuľky, našťastie sa ho podarilo zachrániť a chirurgovia mu dokázali urobiť novú. Aj napriek všetkému je stále veľmi priateľský

V mexickom meste Sonora bol nájdený rok starý psík. Na papuľke mal obrovskú ranu, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou vznikla v dôsledku výbuchu petardy.

A asi to nebola nešťastná náhoda. Všetko nasvedčovalo tomu, že to niekto urobil schválne.

Kvôli výbuchu petardy mal nešťastný psík, ktorému dobrovoľníci dali meno Braveheart (Odvážne srdce), miesto ňufáku dieru s potrhaným okrajmi a čeľustné kosti boli čiastočne zlomené a roztrieštené.

Keď sa Braveheart dostal k dobrovoľníkom, bol už veľmi vyčerpaný kvôli tomu, že nemohol piť ani jesť a jeho rany začali hnisať.

Dobrovoľníci však našťastie uznali, že má stále šancu nielen na prežitie, ale aj na novú papuľku.

Mexickí dobrovoľníci kontaktovali americkú organizáciu Saving Huey Foundation, ktorá sa zaoberá záchranou psíkov, ktorí sú zranení.

„Keď mi z Mexika poslali zábery Braveheart, moje prvé myšlienky smerovali k tomu, že by sme nešťastného psíka mali čo najskôr uspať, aby sa už netrápil.Nikdy predtým som sa nestretla s psami, ktorí by mali tak veľké rany, preto som nevedela, čo by v tomto prípade šlo urobiť, ale môj kamarát mi povedal o mexickom veterinárovi, ktorý by Braveheart mohol pomôcť „uviedla štyridsaťštyriročná Tracy Lystra, zakladateľka organizácie Saving Huey Foundation.

Počas nasledujúcich dvoch mesiacov vykonal mexický veterinár operáciu psíkovej papuľky. Keď sa Braveheartov stav zlepšil, vydal sa na jedenásťhodinovú cestu z Mexika do USA k Tracy kvôli rehabilitácii.

„Psík sa k nám dostal so zošitou tlamou až z nosa mu vyčnievala malá rúrka, ktorá Braveheartovi uľahčovala dýchanie. Tá bola čoskoro vytiahnutá a psík sa začal liečiť u nášho veterinára. Urobili mu tiež zubnú protézu.“

Podľa slov dobrovoľníka je psík veľmi priateľský, je zadobre ako s ľuďmi, tak s inými zvieratami.

Nie je vôbec agresívny, preto je ťažko pochopiteľné, ako mu mohol niekto ublížiť.

„Naši veterinári sú presvedčení, že mu niekto strčil petardy priamo do papuľky.“

Po niekoľkých operáciách má Braveheart neobyčajný výraz, ktorý priťahuje pohľady mnohých ľudí. Veľa z nich si myslí, že psíková tlamička teraz pripomína ľudskú tvár.

V súčasnosti Braveheart žije v útulku organizácie Saving Huey Foundation, ale dobrovoľníci dúfajú, že si ho niekto vezme domov navždy.

Koniec koncov pes, ktorý na začiatku svojho života prežil toľko nepríjemností, si zaslúži druhú šancu.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: boredpand