Tohto psíka s priviazaným závažím okolo krku sa snažil niekto len-tak surovo utopiť: Našťastie ho však našla a zachránila táto žena!

Niektorí ľudia dokážu byť takí zlí, že sa to ani nedá popísať slovami. Našťastie sú tu ale aj jedinci, ktorí vám opäť dodajú vieru ľudské pokolenie.

Táto žena našla vystrašeného psa s provizórnou kotvou na krku. Vedela presne, o čo tu išlo – niekto sa ho snažil utopiť a zbaviť sa ho.

Žena menom Audra žijúca v Litve, bola práve na svojej ceste domov, keď zazrela úbohého psíka blízko rieky.

Zviera malo okolo krku priviazané závažie, ktoré malo slúžiť ako provizórna kotva. „Ten pes sa hrozne triasol a bol vystrašený.“ Zviera bolo vydesené na smrť, ale našťastie bolo stále nažive.

Nikto nechápal, ako sa dokázal dostať von z rieky s tak ťažkým závažím okolo krku. Teraz už bol v dobrých rukách.
Pes najskôr žene nedôveroval, bál sa, že by mu mohla tiež ublížiť. Nie je sa čomu diviť.

Audra ho ale čoskoro uistila, že mu už nič nehrozí. Vzala so sebou domov, aby ho rýchlo ošetrila a potom ihneď odviezla k miestnemu veterinárovi. To, že pes prežil, bol úplný zázrak a ako Audra, tak jej dcéra, boli pripravené urobiť čokoľvek, aby sa uistili, že bude v poriadku.

Ukázalo sa, že to bol ich sused, kto bol za tento pokus o utopenie zvieraťa zodpovedný.

Bolo to celé súčasťou jeho veľkej pomsty. Sused ukradol psa mužovi, s ktorým mal spory, a snažil sa ho utopiť, len aby ho potrestal. Je to smutné a neuveriteľné zároveň. My len dúfame, že ho stihne zodpovedajúci trest.

Nie je žiadny dôvod na to byť krutý k zvieratám a už vôbec nie sa im pokúsiť smrteľne ublížiť len preto, aby si niekto vyrovnal účty so svojim protivníkom.

Najdôležitejšie ale je, že pes už je v bezpečí.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.