Títo dobrovoľníci zachránili poníka pred smrťou a podaril sa im zázrak: Skutoční hrdinovia!
Dobrovoľníci zachránili koňa, ktorý bol spočiatku považovaný za mŕtveho
Umierajúceho poníka našli na stavenisku v Britskom grófstve Durham. Dobrovoľník, ktorý na miesto dorazil, bol šokovaný stavom koňa a dokonca sa domnieval, že zviera už zomrelo.
Ukázalo sa však, že poník stále dýcha, a tak dobrovoľník naliehavo zavolal pomoc. Zviera bolo v tak vážnom stave, že už nedokázalo samo vstať, a tak ho pomohlo zdvihnúť naraz päť ľudí.
Poník sa volá Heidi a spočiatku sa na ňu nedalo pozerať bez sĺz.  Veterinár a pracovníci spoločnosti na ochranu zvierat sa rozhodli, že kôň má šancu na zotavenie, ale bude to veľmi ťažké. Heidi dali do útulku pre kone Here4Horses, kde bola ošetrená profesionálmi.

Mala preležaniny, bola špinavá, dehydrovaná, a vyčerpaná. Aby sa Heidi dokázala zotaviť, dva kone jej pomohli a „darovali“ niekoľko litrov krvi.

Zdravé kone jej darovali niekoľko litrov krvi
Nemala stabilné a ľahké zotavenie. „Príliš veľa rán, červov, parazitov a infekcií malo dostatok času na to, aby sa jej „zmocnili“ a trvalo mesiace, kým sa Heidi cítila dosť dobre na to, aby sa mohla voľne pohybovať po našich pastvinách“ povedala jedna zo záchranáriek.

Postupne si Heidi dokázala sama sadnúť a neskôr aj stáť a spraviť pár krokov.

 
Spočiatku jej dobrovoľníci pomáhali, ale neskôr to zvládala aj sama, dokonca začala chodiť aj na dvor.

Vďaka práci dobrovoľníkov a svojej vôli k životu sa Heidi stala veselým koňom.

Zdroj: twizz.ru
Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.