Tento psík vypadol z lietadla a 6 dní prežíval v púšti! Prezývajú ho zázračný psík!

Keď sa majiteľovi zabehne pes, je to síce nepríjemná situácia, väčšinou sa ale zviera po pár hodinách vracia domov.

Horšie je, keď maznáčik zmizne z lietadla a utečie do nehostinnej púšte.

Napriek tomu aj v takýchto prípadoch sa zázraky dejú.

Blúdiť celý týždeň stratený v púšti by bolo náročn ouvýzvou aj pre majstrov prežitia, nieto pre malého, dvojročného jazvečíka, ktorý pri pristávaní vyskočil z lietadla. Juhoamerická Atacama je najsuchším miestom planéty a teploty sa tu v letnom období pohybujú od 0 ° C v noci až po 50 ° C cez deň. Niet divu, že keď v takýchto drsných podmienkach dokázal jazvečík menom Gastor prežiť, začalo sa mu prezývať „zázračný pes“.

Gastorovo dobrodružstvo začalo 29. júna, keď letel lietadlom zo Santiaga de Chile do Iquique, mesta na severe Čile.

Jeho majiteľka Janis Cavieresová musela odcestovať z čílskeho hlavného mesta kvôli pracovným povinnostiam o pár dní skôr, a tak požiadala svoju najlepšiu kamarátku Ligiu Gallardovú, či by jej dvojročného jazvečíka do Iquique nevzala ona.

Psa podľa predpisov zavreli do prepravného boxu a umiestnili do batožinového priestoru.

Lenže keď lietadlo pristálo a Ligia si chcela Gastora prevziať, našla len prázdny box. Nikto samozrejme nevie presne, čo sa odohralo, podľa predstaviteľov aerolinky prepravka počas pristátia zrejme spadla a jej dvierka sa v dôsledku silného nárazu otvorili.

Vystrašený a dezorientovaný jazvečík vybehol do nákladného priestoru, a akonáhle pracovníci letiska otvorili dvere, na nič nečakal, vyskočil z lietadla a zamieril si to priamo do neďalekej púšte Atacama.

Hneď ako sa o tom dopočula Gastorova majiteľka, okamžite zorganizovala na sociálnych sieťach pátranie po svojom stratenom miláčikovi.

Do pátrania sa zapojili aj aerolinky a miestna armádna jednotka.

Hoci bol jazvečík v púšti niekoľkokrát videný, nepodarilo sa ho odchytiť skôr ako za šesť dní. A našťastie bol nažive! „Bol špinavý, vystresovaný a podvyživený,“ uviedla Paola Bravo, veterinárka, ktorá psa po nájdení vyšetrila.

Schudol najmenej deväť kíl. O niekoľko dní neskôr však šťastná majiteľka už hlásila, že Gastor je na tom oveľa lepšie a opäť naberá stratenú váhu. Zázračný pes!

Zdroj: odditycentral.com

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.