Tento muž si adoptoval a zachránil iba „neadoptovateľné“ zvieratá – teraz ich má 21!

Po smrti svojho milovaného psa Wolfganga začal Steve Greig vo svojich zlatých rokoch zachraňovať staršie psy a dávať im domov.

Keď účtovník Denvera Steve Greig stratil svojho milovaného psa Wolfganga pred siedmimi rokmi, jeho život sa navždy zmenil. Po smrti Wolfganga nechcel iného psa, ale za tie roky  stretol viac ako tucet psov – všetci boli v posledných rokoch svojho života. Rozhodol sa zachrániť týchto starších psov, pretože inak by nemali domov.

Greig začal zverejňovať rodinné fotografie svojej bandy na Instagrame.  V súčasnej dobe má viac ako 894 000 sledovateľov Instagramu a okrem deviatich psov (čo je číslo, ktoré si vždy drží, k svojmu potomstvu si adoptuje ďalšieho, keď ostatní zomrú), má ošípané, dvoch králikov, dve kačice, štyri kurčatá, dve mačky a moriaka.

Áno, čítate to správne! Tu je jeho inšpiratívny a srdečný príbeh.

Greigove zvieratá majú vo svojom dome dve oblasti, v ktorých žijú, keď pracuje. Jeho dom je vybavený dverami pre psov a má zabezpečenú kuchynskú časť. Aj keď to znie ako katastrofa, Greig má veci pod kontrolou, ale pripúšťa, že by to nemohol urobiť bez svej hospodynky, ktorá prichádza trikrát týždenne. „Som celkom elegantný človek,“ hovorí. Ľudia sú zvyčajne šokovaní čistotou a nemôžu uveriť, koľko zvierat mám – v dome. Či už máte vo svojom dome jedno, dve alebo 21 zvierat, určite by ste mali investovať do jedného z najlepších vysávačov pre srsť psov a mačiek.

Aj keď je zdravotná starostlivosť pri adopcii staršieho psa jevyššia, nie je to hlavný zdroj obáv pre Greiga, ktorý má psy so špeciálnou stravou, zdravotných problémov vrátane rakoviny. Namiesto toho nabáda všetkých majiteľov domácich zvierat, bez ohľadu na vek zvieraťa, aby sa ubezpečili, že majú rozpočet na starostlivosť o svojich miláčikov v prípade, že potrebujú lekársku pomoc.

To, ako zaobchádzame so zvieratami by malo byť tak, ako zaobchádzame s ľuďmi

Greigova dojemná skúsenosť so staršími zvieratami mu pomohla ešte viac oceniť ľudstvo. Či už sa pozerá na zabudnutého a starnúceho psa alebo na osobu bez domova, existuje spoločná niť: súcit. Zaslúžia si pozornosť, rozhovor a pomoc.

„Ľudia skončia v zlých podmienkach mimo ich kontroly a to je to isté, čo sa stalo týmto psom.“

Greigove príspevky na Instagrame sú určite rozkošné a srdečné, ale pre neho je to viac. Dúfa, že inšpiruje svojich nasledovníkov, aby si osvojili vlastného psa a pomohli tak zachrániť ďalší, štvornohý život.

Zdroj: Courtesy Steve Greig

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov! Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.