Tento muž sa nezľakol a ponáhľal sa na pomoc svojmu milovanému psovi, ktorý sa ocitol v ústach medveďa

30 októbra si Dávid Fuljum a jeho manželka Brandy z Floridy všimli medveďa s dvoma dvojročnými mláďatami na zadnej verande domu.

Najprv sa pár usmieval, že to je skvelé, že ich vidia tak z blízka, ale prítomnosť divokých zvierat sa zmenila na nočnú moru.

Manžel a manželka nejakú dobu pozorovali medvede so záujmom, ale Dávid musel ísť do práce. Brandy otvorila dvere a skontrolovala, či zvieratá už odišli, a potom medzerou medzi nohami, na ulicu vykĺzol malý sedemročný Yorkshirský teriér Gator.

„Zrazu som počul rev a vytie, a hneď som vyletel z domu,“ – spomína David

Muž videl Gatora v čeľustiach medveďa. Davida šokovala veľká diera v boku jeho milovaného maznáčika a on sa vrhol na jeho obranu.

“ Vyskočil som do vzduchu a hneď udrel medveďa nohami.  Otočil sa, postavil sa na zadné nohy a potom pristál na štyri“ – povedal muž.

Medveď pustil psa a opustil dvor. David sa vrátil do domu s Gatorom, ktorý krvácal. Muž nemohol nechať štvornohého priateľa umrieť, pretože Gator sa stal Dávidovým najlepším priateľom, keď jeho otec zomrel, a minulý rok aj jeho syn.

„Je to môj pes-terapeut, keď sme minulý rok prišli o nášho syna, stal sa pre mňa všetkým, takže sa pre neho tiež stal všetkým“ – povedal David.

„Je pre nás ako dieťa“  – povedala Brandi

Gator bol prevezený k veterinárovi, kde podstúpil operáciu. Celkový účet od veterinára bol asi 12 000 dolárov. Teraz sa pes zotavuje.

David si požičal požadovanú sumu od zamestnávateľa. Teraz zbiera peniaze, aby ich vrátil.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: westernjournal.com