Tento malý chlapček s vitiligom si konečne našiel svoju spriaznenú dušu – koža psíka vyzerá doslova rovnako ako jeho pokožka!

Carter Blanchard mal ako malý chlapec diagnostikované vitiligo. Nenávidel, ako s touto kožnou chorobou vyzerá.

Krátko potom, sa jeho mame podarilo na internete objaviť fotku psíka, ktorého koža vyzerala rovnako ako pokožka malého Cartnera.

8-ročný chlapec s kožnou poruchou, ktorá mu spôsobuje biele škvrny na koži, musel preletieť cez celú krajinu, aby stretol psa s rovnakým stavom.

Chlapec Carter Blanchard zo Searcy v Arkansase aj pes Rowdy, ktorý žije so svojimi majiteľmi v Oregone, majú vitiligo, poruchu bez známej príčiny, pri ktorej sú bunky tvoriace pigment v pokožke zničené.

Po tom, čo mama dohodla stretnutie s majiteľom psa, Carter našiel podľa jeho slov spriaznenú dušu. Po pár objatiach a hraní sa so psíkom Rowdym, sa Carter cíti o niečo viac pochopený.

„Vitiligo je veľmi zriedkavý stav a malý Carter bol veľmi rozrušený, že ho má práve on, avšak teraz  je hrdý na to, že je taký, aký je. „Myslí si, že pokožka všetkých ostatných je nudná.“

Zdroj: white_eyed_rowdy/Instagram, yahoo.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.