Tento kocúr sa stratil: Po roku sa nečakane vrátil vykŕmený zo skladu zvieracieho žrádla

V decembri roku 2014 sa rodine z britského Nottinghamu stratil deväťmesačný kocúr Clive.

Nikto už ani nedúfal v jeho návrat, keď sa o štrnásť mesiacov neskôr zázračne objavil znovu na scéne.

A prišlo s ním aj niekoľko kilogramov navyše …

Clive bol obľúbeným maznáčikom anglickej rodiny, ale dlho sa u nej neohrial. Nedožil sa ešte ani prvého roku života a už ho jeho majitelia Tanya a Jonathan Irons museli vyhlásiť za nezvestného.

Nepomohla ani kampaň pre jeho nájdenie na Facebooku a plagáty vyvesené všade po susedstve. „Stále utekal von. Mysleli sme si, že ho niekto našiel a nechal si ho, pretože to bol rozkošný kocúrik, „hovorí Tanya.

Medzitým sa v obrovskom sklade na zvieracie žrádlo obchod Kennelgate Pet Superstore o tri kilometre ďalej čelil záškodníkom.

Zamestnanci si všimli, že už dlhšiu dobu niekto kradne z krabíc jedlo pre mačky. Už čoskoro im došlo, že páchateľom je zviera samotné.

Párkrát som ho tu zahliadol pobehovať a tiež sme nachádzali jeho trus,“ vypovedá vedúci výroby Diane Gaskill. Spoločne s ostatnými nastražili na kocúra pascu. Z maškŕt pre mačky vytvorili cestu, ktorá viedla do klietky. Akonáhle bol Clive vnútri, dvierka spadli.

„Syčal a prskal, ale bolo mu už jasné, že je po všetkom,“ pokračuje Gaskill. „Vzali sme ho k veterinárovi a vďaka čipu sme získali kontakt na jeho majiteľku. Hneď potom som jej volala. Nemohla tomu uveriť. „

To ale nebolo jediné prekvapenie, ktoré Tanyu a jej príbuzných čakalo. Nájdeného kocúra totiž sprvu vôbec nemohli poznať. „Keď sme Clivea stratili, mal ešte len deväť mesiacov a bol malý. Teraz sa nám vrátila späť obria chlpatá mačka. V sklade to pre neho určite musel byť život snov. Vraj trochu zapáchal, keď ho našli, ale teraz už je v poriadku. Hneď nás poznal, len je teraz proste tučnejší. „

Aby dodržala štandard, na ktorý si Clive v sklade zvykol, musí teraz kupovať väčšie zásoby mačacieho žrádla. Nová skutočnosť ju ale nijako neobťažuje. „Nebol to príliš veľký jedák, keď sa stratil, ale zakaždým jedol rýchlo, aby mu to náhodou nezjedol jeho brat.

Pravdepodobne bol šťastný, že s ním konečne raz nemusí súperiť. Teraz mu veľmi chutí. Musím mu vždy dávať plnú misku, nemôže s jedlom prestať. Nebudeme ho ale týrať žiadnu diétou, síce je teraz guľatejší, ale zato veselý, „uzatvára žena.

Zdroj: boredpanda.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.