Tento grécky psík „Hačikó“ 18 mesiacov čaká na majiteľa, ktorý nezvládol riadenie auta

Príbeh nezištnej lásky a vernosti. V poslednej dobe boli srdcia miliónov ľudí roztavených verným psíkom z Grécka, ktorý strávil 18 mesiacov v blízkosti čestného pamätníka, na mieste, kde tragicky zomrel jeho majiteľ pri dopravnej nehode.

Dostal prezývku „Grécky Hačikó“ na počesť legendárnej Akity Inu, ktorá po celé roky čakala na vlakovej stanici v Japonsku na svojho zosnulého majiteľa.

Aj cez pokusy niekoľkých miestnych obyvateľov o adopciu psa, sa nepodarilo situáciu vyriešiť.  Vždy utečie a vždy sa vracia na miesto, kde jeho majiteľ zomrel pri dopravnej nehode.

Smrť majiteľa psa, 40-ročného muža menom Haris, šokoval región 9. novembra 2017, pretože len pred niekoľkými rokmi jeho brat pri podobnej nehode zomrel tiež.

Obaja bratia zomreli len pár kilometrov od svojich domovov, ale v prípade Harisa bol príbeh ešte tragickejší, pretože jeho pes zostal pri jeho pamätníku vztýčený na jeho pamiatku, ako by čakal na jeho návrat.

Nie je známe, či bol pes pri nehode v aute a ako sa dostal k pamätníku, ktorý sa nachádza uprostred púšte, mnoho kilometrov od najbližšej dediny, ale miestni obyvatelia tvrdia, že tam čaká, odo dňa tragédie, ktorá si vyžiadala život Harisa.

Po neúspešných pokusoch ujať sa psa, ľudia postavili improvizované útočisko a každý deň tam začali prinášať jedlo a vodu. Údajne trávi dni v bahne a pozerá sa do diaľky, akoby čakal, kým sa zosnulý majiteľ vráti a vezme ho domov.

Pes sa odmieta pohnúť aj v horúcich dňoch a schováva sa v kríkoch v blízkosti pamätníku.

Toto je len jeden z mnohých príbehov o lojalite psov k ich majiteľom.

Sledujte video:

To je ale láska!

Zvieratá môžu milovať viac než ľudia!

Vážme si ich!

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: lifter.com.ua