Tento 13-ročný chlapec šije psie motýliky, aby im pomohol nájsť domov

Dobro stále existuje! 13-ročný chlapec šije psie motýliky, aby im pomohol nájsť domov.

Nájsť novú rodinu pre zviera opustené majiteľom je veľmi ťažké. Našťastie existujú ľudia, ktorích neopúšťajú hrdinské a veľmi kreatívne pokusy – pomôcť.

A nenosia pláštenky – motýliky sú teraz v móde!

Napriek svojmu mladému veku, trinásťročný chlapec so zlatým srdcom z New Jersey, Darius Brown sa rozhodol pomôcť našim chlpatým priateľom nájsť domov, čo najrýchlejšie.

Vytvára štýlové ručne vyrábané motýliky pre mačky a psy a venuje ich útulkom pre zvieratá, aby mohli upútať pozornosť budúcich majiteľov. Darius Brown má svoj vlastný príbeh, ktorý ovplyvnil jeho postoj k životu. V jeho 2 rokoch mu bolo diagnostikované oneskorenie reči, porozumenia a jemnej motorickej zručnosti. Vo veku 8 rokov začal pomáhať svojej staršej sestre rezať textílie pre šitie, čo mu tiež pomohlo rozvíjať jemné motorické zručnosti. Jeho úžasný talent sa však ukázal, keď sa rozhodol využiť svoje zručnosti a kreativitu pre pozitívne zmeny vo svete.

Vo veku 11 rokov založil Darius Brown spoločnosť Beaux & Paws, pet, odevná spoločnosť špecializujúca sa na jedinečné a štýlové motýliky pre ľudí a ich chlpatých členov rodiny. Zdá sa, že mladý, generálny riaditeľ vie o správnych spôsoboch podnikania viac než mnoho moderných podnikateľov.

Darius šije a dáva nespočet motýľov do útulkov pre zvieratá a adopčných centier v Spojených štátoch a Veľkej Británii. A na Instagrame ho podporilo viac ako 43 tisíc sledujúcich.

Rozhodol sa pomôcť zvieratám po ničivých dôsledkoch hurikánu Harvey a hurikánu Irma v roku 2017.

Darius bol odhodlaný pomôcť zachrániť mačky a psy. A jeho elegantné príslušenstvo premenilo tisíce obyvateľov útulku v roztomilé a elegantné domáce zvieratá pripravené ísť každú chvíľu domov. V roku 2018 udelil bývalý prezident USA Barack Obama, Dariusovi čestný list, v ktorom poďakoval mladému altruistovi za jeho láskavosť a obetavosť.

Jeho príbeh bol publikovaný v novinách a hovorilo sa o ňom v mnohých televíznych programoch.

Za svoje úsilie a úspechy získal obrovské množstvo ocenení. Brown povzbudzuje ostatných, aby robili dobré činy.

Sestra Dariusa Brownovho, Dazhai, nedávno začala kampaň zameranú na сrowdfunding a vyzvala ľudí, aby sa k Dariusovi pripojili na jeho záchrannú misiu pre domácich miláčikov tento rok v lete. Stanovil si cieľ, navštíviť viac ako 5 štátov, stať sa dobrovoľníkom v rôznych útulkoch a adopčných strediskách a vybaviť ich svojimi motýliky.

„Každý deň ma motivuje a inšpiruje. Urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som mu pomohla,“ hovorí Dariusova sestra Dazhai.

Inšpiratívny príbeh! A veľmi krásne motýliky!

Zdroj: sirdariusbrown.com

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov!

Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.