Táto úžasná dobrosrdečná žena pomohla uľahčiť život už celým stovkám hendikepovaných psíčkov!

Rachel Wetterovú mnohí označujú ako legendu pre jej angažovanosť pre zranených domácich miláčikov. Založila charitu na počesť svojho zosnulého milovaného stafordšírskeho bulteriéra, ktorému bola diagnostikovaná rakovina a potreboval špeciálny vozíček, aby sa mohol pohybovať.

S pomocou charity sa jej podarilo vozíček sprostredkovať viac ako trom stovkám podobne postihnutých psov.

Náklady na takýto vozíček nie sú vôbec nízke, môžu sa vyšplhať až na 500 eur. Na druhú stranu ale umožní aj veľmi chorým psom prežiť plnohodnotný a šťastný život. Rachel svojho zosnulého psa, Winstona, vychovávala od šteňaťa.

Keď mal Winston deväť rokov, začal mať problémy s chôdzou. Rachel si najskôr myslela, že má problémy s chrbticou, ktoré sa dajú riešiť operatívne. Preto ho vzala k odborníkovi, ktorý ale musel konštatovať oveľa horšiu diagnózu. Psík mal neoperovateľný nádor. Rachel dostala na výber, či ho nechá uspať, alebo či ho nechá podstúpiť operáciu, pričom nádej na jej úspešnosť nebola takmer žiadna.

Pretože sa ale nezdalo, že by Winston trpel bolesťami, vzala ho späť domov. V tom čase už nemohol používať zadné nohy. Asi dva mesiace od diagnózy mu zaobstarala špeciálny vozíček, ktorý kvalitu jeho života neporovnateľne zlepšil.

A práve takéto zlepšenie chcela Rachel dopriať aj ostatným psom, ktorí z nejakého dôvodu prišli o možnosť sa samostatne pohybovať.

Tí, ktorým Rachel pomohla, opisujú, že ich psy sú opäť po dlhej šťastní.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!