Táto rodina orangutánov, ktorá žije v zoologickej záhrade, sa spriatelila s rodinou vydier: rady spolu komunikujú a spoločne si pomáhajú

Zatiaľ čo sa ľudia v problémovej Európe hádajú, divoké zvieratá žijúce v miestnych zoologických záhradách sa naopak učia zmierovať a nadviazali medzi sebou priateľstva.

Zástupca belgickej zoo pair Daizy Mathieu Godefroy zverejnil fotografiu neobvyklých kontaktov rodiny orangutánov, ktorá susedí s rodinou vydier.

Teraz zdieľajú jednu voliéru.

Aby sa zvieratá mohli normálne rozvíjať, potrebujú nielen starostlivosť, ale aj záťaž. Rodina orangutánov potrebovala priestrannú voliéru, ale tiež rôzne druhy prekážok, aby sa opice nenudili. Navyše bol vo voliére vytvorený hlboký rybník, ktorý zasahoval tiež k vydrám.

Predstava bola taká, že ak by zvieratá chceli žiť spoločne, bude to bez problémov, ale ak sa budú hádať, vydry sa k sebe jednoducho dostanú cez rybník. Ale všetko dopadlo inak.

Opiciam sa noví susedia moc páčili, takže sa s nimi začali hrať.

Mláďatá uprednostňujú schovávačku, ale otec Ujyan sa zrejme rozhodol, že vydry vycvičí. Láka ich z vody, organizuje najrôznejšie súťaže, preteky a niečo, čo ľudia nedokážu pochopiť.

Obojstranný záujem možno vidieť voľným okom. Žiadne konflikty, žiadna agresia. Rodiny spolu radi komunikujú a spoločne sa rozvíjajú.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Prekrásne, čo myslíte?

zdroj: , caters new