Táto plyšová hračka pomohla nahradiť matku pre opustené mláďa šimpanza

Dojemný príbeh sa odohral vo svete zvierat v jednej zo zoologických záhrad španielskeho mestečka Malaga. Tam sa objavil šimpanz Djibril, ktorý mohol zostať sirotou aj keď jeho matka bola živá.

Našťastie pre mláďa našli „pestúna“.

Djibrilova matka prezývaná Kika strávila celý život v cirkuse, kde sa s ňou zaobchádzalo hrubo a občas brutálne. Zviera bolo odvezené do zoo, kde sa stal zázrak – otehotnell a porodila krásne, zdravé dieťa.

Bohužiaľ matka k synovi neprejavila žiadne city.

Vo voľnej prírode sa to stáva tiež. Táto opica nemohla cítiť materinský inštikt pravdepodobne kvôli zlému predchádzajúcemu zaobchádzaniu. Nevedela, ako sa ku svojmu dieťaťu chovať…  Djibril zostal bez matky, takže zamestnanci zoo boli nútení mu na chvíľu nájsť nového rodičia.

Stala sa ním plyšová hračka – chlpatý šimpanz, veľmi podobný samotnému dieťaťu.

Mláďa trávilo so svojou novou plyšovou matkou takmer celý čas, dokonca s ňou spalo v jednej posteli.

Pracovníci zoo kŕmili Djibrila z fľaše s cumlíkom. A po celý čas malý šimpanz bol v blízkosti plyšovej hračky. Keď vyrástol, bolo rozhodnuté o jeho prevoze do „Bioparku“ – prírodnej rezervácie vo Valencii.

Maličká opica, ktorá má dnes 16 mesiacov, bola rehabilitovaná so svojou adoptívnou mamou Evou v parku pre zvieratá vo Valencii.

Držitelia Bioparc Fuengirola veria, že je kľúčom k záchrane poddruhu západného šimpanza.

Zdroj: lemurov.net

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.