Táto krásna sučka má najdlhší ňufák na svete: meria cez 30 centimetrov

Dlhý nos u človeka – to nie je práve estetická výhra. Ale takému psovi by sa mohol hodiť, čo poviete? Na nejaké to stopovanie a vyťahovanie obetí zo sutín. Ale kdeže.

V Amerike totiž frčí teraz jeden hafan, ktorý so svojím extrémne dlhým ňufákom nevykopává poklady a ani nemá nijako zvlášť vyvinutý čuch.

Jednoducho nerobí nič a len pózuje, a to mu na slávu úplne stačí.

Barzojovia majú všeobecne jeden z najdlhších ňufákov v psej ríši, dvojročná fenka Eris z amerického Richmondu sa ale teší zvýšenej pozornosti – jej ňufák totiž presahuje dĺžku 31 centimetrov.

Všetko to začalo fotografiou na Instagrame, kde panička Eris, Lily Kambourian, odfotila svojho maznáčika z dobrého uhla, ktorý robí česť jej najväčšej pýche (ňufáku). Lily už od začiatku vedela, že sa jedná o genetickú vadu vo forme veľkého predkusu, ktorú majú aj obaja psíkovi súrodenci. Pes kvôli tomu nemôže ísť na žiadnu výstavu, ale Lily vraj od začiatku vedela, že im je psík súdený, pretože nemotornými nohami smeroval hneď k nej a usadil sa na kolenách jej priateľky.

U Eris môže skutočne hroziť, že sa jej zvedavý dlhý ňufák ocitne tam, kde nemá.

Pri venčení ich pravidelne niekto zastavuje a obdivuje Erisin ňufák a neveriacky na neho siahajú a fotia si ju. „Keď bola šteňa,“ rozpráva Lily, „boli sme varované, že môže mať problémy so zubami a že jej budú zle vyvinuté zuby tlačiť na ďasná. Hrozilo, že jej určité množstvo zubov bude vytrhnuté. Nakoniec k tomu našťastie nedošlo. Erisin chrup sa vyvinul tak, že jej nespôsobuje žiadne ťažkosti. Snáď len, že keď jej, lieta jedlo všade okolo. Ale to sa mi u jedla stáva tiež, „smeje sa Lily.

Erisin rekord zatiaľ nebol oficiálne uznaný v Guinnessovej knihe rekordov, ale Lily už podala žiadosť. A keby to so zápisom náhodou nevyšlo, nemusí Eris ani jej majiteľka vôbec smútiť.

Eris je totiž skutočnou hviezdou internetu.

Zdroj: @ eriszoi / Instagram

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň