Site icon Milujeme zvieratá

Takto vyzerá najmenšia mačka na svete: Aj v dospelosti zostáva mačiatkom a je prekrásna!

Vieme, ktoré mačacie plemeno je najmenšie na svete. Majitelia mačiek občas túžia po tom, aby ich milovaný maznáčik nikdy nevyrástol a navždy zostal mačiatkom.

Ale mačacie plemeno, ktoré nikdy nevyrastie, skutočne existuje.

Ktorá mačka je najmenšia na svete? Skiff-tai-dong

Skiff-tai-dong je najmenším, mačacím plemenom. Aj dospelé zvieratá sú drobné a vždy vyzerajú ako trojmesačné mačiatka.

Plemeno Skiff-tai-dong sa objavilo náhodou. Vyšľachtila ju obyvateľka Rostova na Done. Žena bola majiteľkou dvoch thajských mačiek, ktoré mali mačiatko. To však nerástlo. Majiteľka si to všimla a začala sa zaoberať chovom tohto nového plemena, ktoré bolo o niekoľko rokov neskôr uznané felinológmi.

Felinológia je štúdium mačiek. Tento výraz je latinsko-gréckeho pôvodu a pochádza z latinského slova felinus (mačky, mačky) a gréckeho loga (veda). Felinológia sa zaoberá štúdiom anatómie, genetiky, fyziológie a šľachtenia domácich a divých mačiek.

Skiff-tai-dong sa svojím sfarbením podobá thajskej mačke, ale líši sa od nej veľkosťou. Môže mať ako krátku, tak stredne dlhú srsť. Dokonca aj v dospelosti sa podobá trojmesačnému mačiatku. Toto plemeno je veľmi malé. Hmotnosť mačiek väčšinou nepresahuje 900 g, kocúri občas dorastajú do hmotnosti 2,5 kg, ale to sa deje veľmi zriedkavo.

Aj cez svoju drobnosť sú tieto mačky veľmi silné. Majú pevnú kostru a dobre vyvinuté svaly. Sú hravé a aktívne. Milujú prekonávanie prekážok.

Dospelý Skiff-tai-dong v rukách človeka.

Sú poslušné a nežné. Majú obrovskú náklonnosť ku svojim majiteľom. Učia sa rýchlo a ľahko, vždy poslúchajú človeka.

Chvost niektorých jedincov môže byť špirálovitý a zadné nohy týchto malých mačiek sú o niečo dlhšie ako predné. Keď chodia, zdá sa, akoby sa zakrádali.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

 

Exit mobile version