Sú to najcitlivejšie stvorenia na svete: Psík odmietol opustiť umierajúceho slona a bol s ním v posledných chvíľach jeho života

Pred tromi rokmi, bol tento psík zachránený z pláže… Teraz žije v Slonovej svätyni Boon Lott v Sukhothai v Thajsku.

Od tejto chvíle trávi čas so záchránenými slonmi a fenka je pre nich zdrojom emocionálnej podpory.

Našla ju dobrovoľníčka svätyne a pomenovala ju Pancake.

Spýtala sa Katherine Connorovej, zakladateľky a výkonnej riaditeľky svätyne, či sa fenky ujme: Connorová neváhala: Samozrejme, že som povedala áno! Pancake je od tej doby mojím tieňom.“

Zvieratá vo svätyni, ktoré sú väčšinou slony, sú zvyknuté na početné príchody a odchody, ktoré sa tu vyskytujú. Napríklad vo svätyni bol slon Sao Noi, ktorý bol zachránený z turistického tábora v Thajsku. Iba týždne po tom, čo dorazila do svätyne, zomrela, pretože bola príliš slabá a zotročená.  Bola pri nej jej priateľka Boon Thong, ktorá tam bola ďalším starým slonom.

O dva roky neskôr, nastal čas pre Boon Thong rozlúčiť sa so svätyňou. Rovnako ako jej priateľka São Noi, nebola sama v posledných okamihoch a mala fenku Pancake vedľa nej až do konca.

Pes, ktorý videl, že sa slon necítil dobre, zostal pri jej boku dlhšie ako deväť hodín spolu s majiteľkou svätyne, aby ju podporil a upokojil ju v posledných chvíľach.

Zvieratá v svätyni žijú v skutočnej harmónii medzi sebou a vytvárajú skutočný zmysel pre spoločenstvo. V tomto pokojnom a príjemnom prostredí sa zvieratá navzájom podporujú bez ohľadu na svoj druh alebo vek.

Slonica Boon Thong, bola zvyknutá niesť turistov na chrbte celé hodiny a potom, čo to robila takmer 30 rokov, si skoro zlomila chrbát. Slon prišiel do svätyne v úplne poľutovaniahodnom a vyčerpanom stave. Čoskoro si však zvykla na svoj nový život v svätyni a prvýkrát využila svoju úplnú slobodu.

Mohla mať kontrolu nad svojím vlastným životom, robiť vlastné rozhodnutia, vyjadrovať sa.

Katherine a Pancake zostali pri jej boku deväť hodín, zatiaľ čo pomaly odišla… Pancake s jej krásnym srdcom ju neopustila , vedela, že je potrebná, aby jej poskytla podporu, a ticho ležala vedľa Boon Thonga až do západu slnka – až do posledného dychu.

Telo slona bolo pochované vo svätyni, obklopené ovocím a kvetmi …

Zdroj: Bles

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov! Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové  SPRÁVY každý deň.