Sú naozaj úžasné! Zranená sučka ležala na koľajniciach. Pred rozbehnutým vlakom ju však zachránil jej psí braček!

Denis Malafeyev je medzi svojimi priateľmi známy svojou láskou k nemým tváram a oddanosťou k tomu, im pomáhať. Akonáhle sa teda v okolí objaví nejaké zviera, ktoré potrebuje pomôcť, je okamžite pri tom.

Denis pochádza z Ukrajiny, presnejšie teda z dedinky menom Tseglovka. Keď mu jedného dňa v decembri v roku 2018 jeho priateľ volal s informáciou, že by podľa všetkého mal na železničnej trati ležať už dva dni zranený psík so svojim kamarátom, na nič nečakal a na miesto sa ihneď vydal.

V časti, kde sa železničná trať nachádza, vie v období zimy teplota klesnúť až hlboko pod bod mrazu a Denis si to moc dobre uvedomoval. Ak teda chcel psíkom pomôcť, musel konať okamžite, pretože v tejto chvíli išlo o minúty.

Keď na ono miesto dorazil, všimol si fenku, ktorá zranená na koľajniciach ležala, a strážil ju jej psí kamarát, čo bolo pre túto chvíľu veľkým problémom.

Keď sa totiž snažil Denis k fenke priblížiť, pes ju ochraňoval svojím vlastným telom a bol by schopný na Denisa aj zaútočiť.

Aj napriek tomu, že na neho pes neustále vrčal a cenil zuby, Denis sa rozhodne nehodlal vzdať. Kúsok odstúpil a psami trpezlivo pozoroval.

Hoci sa mu zdalo, že situácia nemôže byť horšia, po chvíli zistil, ako škaredo sa pomýlil – počul blížiaci sa vlak.

A nebol sám. Keď aj psi zaregistrovali hluk vlaku, ľahli si obaja  vedľa seba a s približujúcim vlakom sa k sebe viac a viac tlačili. Našťastie si ľahli tak, že vlak cez nich bezpečne prešiel.

Denis následne tiež pochopil, prečo je sučka stále nažive. Pes jej pravdepodobne nosil potravu a upokojoval ju, čo jej dodávalo silu.

Jediné, čo Denis musel pre ich záchranu urobiť, bolo získať si ich dôveru. Hodiny ich lákal na maškrty, a akonáhle pes videl, že Denis nemá v úmysle fenke ublížiť, dovolil mu dotknúť sa jej. Potom priniesol zo svojho auta niekoľko dek, do ktorých fenku zabalil a odniesol ju do auta.

Za pomoci maškŕt do auta nalákal aj psa, obidvoch ich zakryl dekami, aby sa zahriali a odviezol ich do miestneho útulku, kde na nich čakal veterinár.

Po vyšetrení sa ukázalo, že sučka nemala na sebe žiadne zlomeniny, bola len pomliaždená. Akonáhle sa obaja dvaja z tohto strašného zážitku telesneaj psychicky uzdravili, museli si nájsť novú rodinu.

Denis celú tú dobu dúfal, že si ich niekto adoptuje spoločne, a preto ich príbeh zverejnil na Facebooku.

Tento príbeh zdieľalo viac ako 70 000 používateľov a získal viac ako 7 000 komentárov. A práve vďaka zdieľaniu sa našli pôvodní majitelia týchto psíkov, ktorí po nich zúfalo pátrali.

Psíci boli súrodenci a volali sa Panda a Lucy, a hoci hrdinom v tomto príbehu bol pre mnohých práve Denis, on sám by sa tak nenazýval. „Tu hrdina nie som ja, ale Panda“ , povedal Denis.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň..

zdroj: takprosto.cc