Psík veľmi trúchlil za svojim pánom: Po samotnom pohrebe odmietol opustiť jeho hrob…

Puto medzi psom a jeho majiteľom je silné a vydrží všetko.  Ako ľudia nikdy nezabúdame na vzťah s naším domácim miláčikom. Spomienky naňho zostanú ešte dlho po jeho smrti, no to isté možno povedať aj o našich štvornohých kamarátoch.

So psom spája človeka extrémne silné citové puto. Upevňuje sa vzájomným pohľadom z očí do očí a to je vo vzťahu človeka so zvieratami úplným unikátom.

James William Warner tragicky zomrel, keď mal iba 22 rokov. Jeho predčasná smrť zlomila srdcia jeho priateľov a rodiny.  Keď sa Jamesova matka dozvedela, že zomrel, takmer skolabovala.

„Cítila som sa, akoby som opustila svoje telo a omdlela som. Celý môj svet sa rozbil na milión kúskov,“ povedala matka zosnulého syna. „Každá sekunda, ktorú som strávila s Willom, bola radosťou. Užíval si život a bol dobrý chlapec,“ dodala.

Jamesova smrť sa dotkla aj jeho psa.

Mladý muž a pes boli nerozluční. „Tento pes je výnimočný a James bol na neho veľmi hrdý,“ povedala matka mŕtveho muža.

Pes si ľahol na hrob, kde bol pochovaný jeho pán a počas celého pohrebného obradu toto miesto neopustil. Jamesova matka zdieľala fotografie z dojímavého momentu na internete. „Jeho pes ho miloval rovnako ako sme ho milovali my, jeho rodina a priatelia. Táto fotografia je toho jasným dôkazom.“

Ak chcete svojmu psovi pomôcť vyrovnať sa so stratou milovaného človeka, najlepšie urobíte, ak budete dodržiavať jeho harmonogram, utešiť ho a tráviť s ním viac času. Nezabudnite ukázať svojim miláčikom viac lásky a starostlivosti. Hrajte s nimi obľúbené hry, ktoré ešte viac posilňujú puto a pozitívne ovplyvňujú ich správanie.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.