Psík sa nechcel pohnúť z krabice, v ktorej ho nechal a opustil jeho majiteľ. Dúfal, že sa po neho raz vráti…

Psy sú také verné a milujúce zvieratá. Každý majiteľ presne vie, aká je to radosť prísť domov a vidieť psa, ktorý nás nadšene víta. Vždy to vyzerá tak, že celý ten čas na nás čakal.

Bohužiaľ, niekedy sú psy verné svojim majiteľom, ktorí si ich lásku nezaslúžia a neopätujú ju.

Tak to bolo aj v prípade úbohého šteniatka, ktoré bolo opustené v kartónovej krabici. Napriek úmornej horúčave pes čakal na návrat majiteľa. Podľa zástupcov neziskovej organizácie Dallas Dog zostalo 10-mesačné šteniatko ponechané na kraji cesty napospas osudu.

Zviera sa však napriek horúčavám nechystalo pohnúť.

„Len tam sedel,“ napísal útulok na Facebooku. „Čakal a čakal a dúfal, že sa niekto vráti.“ „Nikam nešiel… len čakal v krabici.“ Majiteľ ho opustil a nechal ho uprostred ničoho.

Vonku bolo takmer 40 stupňov. Našťastie psa našiel miestny obyvateľ a dal mu vodu. Upovedomil aj príslušné služby pre zvieratá, ktoré sa na miesto dostavili a psa prevzali. Pes dostal meno Harvest podľa nápisu na škatuli, v ktorej sa našiel.

O sučku Harvest sa tak postarala organizácia na záchranu psov.

Aj cestou do útulku sa tak bála, že nechcela opustiť svoju škatuľku. Dokonca aj v útulku jej krabicu nevzali.

„Nechali ju v krabici, pretože to bolo jej útočisko,“ povedala generálna riaditeľka útulku . „Mohli ste vidieť, ako sa jej labky a telo trasú od strachu.“

Bolo jasné, že vystrašené šteniatko potrebuje lásku, a tak mu zamestnanci súrne hľadali pestúnsky domov.

Našťastie ho rýchlo našli a Harvest prvýkrát zažila, aké to je mať milujúci domov. Čoskoro naplno ukázala svoju osobnosť.

Medzitým, ako sa zamestnanci snažia nájsť jej milujúci domov, v ktorom ostane po zvyšok života, je Harvest v dobrých rukách. V pestúnskom domove sa jej dostáva veľa lásky, ktorú tak veľmi potrebuje.

Je smutné, že toto úbohé šteniatko bolo opustené a tak dlho čakalo na návrat svojho majiteľa. Našťastie sa odvtedy v jeho živote veľa zmenilo a čoskoro si nájde trvalý domov! Zdieľajte tento príbeh, ak máte radi psov!

Zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.