Pár zachránil mačku s nádhernými očami: Zmenili jej život o 360 stupňov!

Pár našiel na ulici opustené mačiatko. Okamžite ju zachránia a vezmú si ju domov!

Na konci roku 2018 si Betty H. a jej manžel všimli malé chlpaté stvorenie pred ich domom. Malé mačiatko s nádhernými očami bolo plaché, špinavé a veľmi hladné. „Ihneď sme mu dali jedlo a vodu,“ povedala Betty.

Zachránili ju!

Ku mačiatku sa v susedstve nikto neprihlásil (teraz sa volá Fluffy), takže sa pár rozhodol ju vziať ku sebe domov. Betty ju kŕmila trikrát denne a zakaždým zostávala v nádeji, že si u nej získa dôveru.

„Najprv som bola pri nej tichá. Keď si na moju prítomnosť po čase zvykla, začala som sa jej prihovárať, zatiaľ čo jedla a pila,“ povedala Betty. „Nakoniec som sa ju pokúsila pohladiť. Skutočne bolo vidno, že nikdy nemala majiteľa.“

Fluffy neochotne nechala Betty, aby sa jej dotkla, no po niekoľkých dotykoch sa trhla. Ale s veľkou trpezlivosťou a ubezpečením si mačiatko začalo uvedomovať, že jej majiteľka je dobrý človek. Jej správanie sa začalo meniť. Zo strachu z dotyku ku túžbe po väčšej pozornosti a maznaniu.
Približne v polovici februára Fluffy nabrala dosť odvahy na to, aby nasledovala svojich ľudí do ich domu, a stala sa súčasťou rodiny.

„Dala som jej prvé kúpanie, ktoré predtým nikdy nezažila. Na nose a labkách mala čierne škvrny, ktoré sa akoby odmietali umyť,“ dodala Betty. „Na tele jej chýbal kúsok srsti a kožuch mala veľmi špinavý.“

Vykúpaná a zabalená do mäkkého uteráku sa pohodlne usadila v náručí svojho človeka.

„Nikdy som nepočula taký hlasný nárek. Neskôr, keď sme ju vzali k veterinárovi, zistili sme, že má celý rad problémov – od červov, infekcie žalúdka, po ušné roztoče.“

Počas niekoľkých nasledujúcich dní vracali mačiatko späť ku zdraviu a dali jej aj potrebný strih, aby odstránili všetky zauzlené a zlepené chlpy na kožuchu.

Ich staršia mačka Lacie si nováčika rýchlo obľúbila. „Vystupujú spolu naozaj dobre a všimli sme si, že Lacie je teraz veľmi ochranárska, keď je Fluffy s nami.

Za pár týždňov sa z túlavého a špinavého mačiatka stala nádherná a šťastná mačka.
„Fluffy sa občas správa ako malé šteniatko. Je to najhravejšia a najaktívnejšia mačka, akú som kedy stretla,“ zdieľala Betty.

Pozrite sa na Fluffy a jej cestu v tomto videu:

Jej tvár je prvá vec, ktorú uvidia, keď prídu domov.

„Keď sa vrátim z práce, Fluffy čaká v okne, až kým nevystúpim z auta. Hneď ako otvorím predné dvere, nad dverami čaká Fluffy, aby ma pozdravila.“

Už je to niečo viac ako rok, čo našli Fluffy. Vyrástla z nej nádherná mačka s krásnymi modro-žltými očami.

„Rovnako ako pes, Fluffy stále čaká na jedlo, ktoré náhodou spadne na zem,“ povedala Betty. „Keď je nesmierne šťastná a hravá, prevráti sa na podlahu.“

Keď sa nehrá alebo neprosí o jedlo, pritúli sa so svojím najlepším priateľom.

Fluffy si vždy užíva sledovanie „vtáčej televízie“ z okna.

Miluje svoj VIP život!

 

Čo si myslíte o tomto nádhernom príbehu? Zažili ste niečo podobné? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.lovemeow.com