„Ona je moja skutočná rodina“: Američan vybral štyridsaťpäť tisíc dolárov z dôchodkového účtu, aby zachránil život svojej milovanej sučky

Majiteľ psa Jason Garrett vybral peniaze z dôchodkového účtu, všetky svoje životné úspory, aby zaplatil za operáciu a zachránil život svojej sučky.

Garrettovej dvanásťročnej miniatúrnej Lole diagnostikovali ochorenie mitrálnej chlopne, vysvetlil Garrett v nedávnom videu na YouTube.

Choroba, ktorá je bežná u psov, postihuje jej pľúca a srdce a lekár jej dal asi osem až deväť mesiacov života.

„V novembri sme mali epizódu, kde sa vrátila z prechádzky a omdlela … Má zväčšené srdce, pretože má poškodenú mitrálnu chlopeň “ povedal Garrett.

Po Lolinej diagnóze Garrett povedal, že sa dozvedel o postupe psej chirurgie na otvorenom srdci, ktorý propagoval japonský lekár Masami Uechi.

Keďže je operácia špecializovaná a iba Uechi a niekoľko chirurgov, ktorých vyškolil, vedia, ako na to, je to drahé – 45 000 dolárov, uviedol Garrett vo videu.

„Je to asi 45 000 dolárov,“ povedal. „Už som zohnal 41 000 a zbieram každý cent svojich úspor a tiež sa chystám predať svoje auto, ak to bude potrebné.“.

Lole bude operácia naplánovaná na leto, zatiaľ čo Uechi bude na Floridskej univerzite.

Garrett tiež zriadil stránku GoFundMe, ktorá má pomôcť získať peniaze na tento postup.

Vysvetlil, že bojuje s ťažkou depresiou a bipolárnou poruchou a Lola bola dôvodom, prečo je stále schopný „prežiť a existovať“.

„Lola nepochybne zachránila môj život bezpočet krát,“ povedal vo videu YouTube. „Ako si dokážete predstaviť, urobil by som absolútne čokoľvek, aby som ju zachránil..

„Čokoľvek pre Lolu,“ dodal. „Je to moja rodina.“

Nádherné, čo myslíte?

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: youtube.com