Muž dal svojej žene ultimátum: Buď on alebo psi. Nikdy neoľutovala svoje rozhodnutie! Čo by ste si vybrali na jej mieste?

Pre Liz Haslam je šťastím starať sa o zvieratá a chrániť tých, ktorí to potrebujú.

Čo dostane na oplátku? Obrovské množstvo lásky a vďačnosti od ich domácich maznáčikov. To samozrejme pre ňu stačí, pretože Liz ich nevymení za nikoho na svete. A to nie sú len veľké slová.

Chceme sa s vami podeliť s neobvyklým príbehom o tom, ako Liz urobila, možno jedno z najťažších rozhodnutí v jej živote: musela si vybrať medzi svojím partnerom a svojimi milovanými psami.

Liz si vzala toho, koho považovala za lásku svojho života.

Liz Haslam sa stretla s Mikom, keď jej bolo 16. Zamilovali sa a vzali sa hneď po maturite. Po svadbe sa Liz presťahovala ku Mikeovi.

Usadili sa v útulnom dome s dvoma spálňami na vidieku, v obci Barnham v okrese Suffolk. Neskôr mal pár syna Olliho. Ich manželstvo trvalo až 25 rokov. To všetko však nemohlo zachrániť vzťah pred rozpadom.
„Ja alebo psi“

Jedného dňa Mikova trpezlivosť praskla. V dome narazil na Liz a bez váhania zahnal frázu, ktorá zmenila celý ich život. „Môj manžel vydal ultimátum:“ Buď psy, alebo ja. „Odvtedy som ho nevidela a nič o ňom nepočula,“ povedala Liz.

Čo bolo príčinou konfliktu? Keď sa Liz presťahovala do vidieckeho domu, uvedomila si, že teraz má dostatok priestoru pre začatie podnikania, ktoré potešia jej srdce viac než plné vrecká.

Vytvorila útulok pre bulteriérov Beds For Bullies. Ide o dočasný domov pre psov, ktorí nemajú vlastníkov.
Nakoniec bol Lizin manžel unavený, že ich vzťah sa točí okolo psov, ktoré tiež mali veľa zdravotných problémov a problémov so správaním. Okrem toho sa chcel presťahovať do iného domu, ale kvôli zvieratám si to nemohol dovoliť.

Liz bola od detstva pripútaná k psom…

Lízina láska k psom viedla Mika k šialenstvu, aj keď to pre neho nebolo prekvapením. Vedel, že väčšinu svojho života trávila so štvornohými priateľmi: jej matka chovávala vo West highland white teriérov a jej otec vlastnil spoločnosť na kŕmenie zvierat.

„Myslel som, že po 25 rokoch spoločného života by mi mal rozumieť: nebudem sa vzdávať psov. Keď sme sa zosobášili, vedel o mojom postoji k nim. Nedokážem si predstaviť, čo očakával,“ – pripustila Liz.

Obviňovať Mika by však bolo nespravodlivé. Ako každý, kto nemiluje niečo tak veľmi, ako to milujeme my. Koniec koncov, nemôžeme donútiť iného, ​​aby niekoho alebo niekoho násilne miloval. Liz tomu rozumela veľmi dobre, takže po ponuke Mika sa pár rozhodol rozísť, pretože sa zmenili ich priority.

„Vzdialil sme od seba.“ Bol veľmi zaneprázdnený prácou a nedal mi na výber. Nechcela som byť len manželkou workoholika, takže som našla priazeň u tých, ktorí mi vždy dávali lásku – moji psi, „ – vysvetlila Liz.

200+ zachránených psov.

Napriek ťažkostiam funguje Beds For Bullies vďaka Liz a ďalším ľuďom. Charitatívny útulok existuje aj vďaka darom, tak aj kvôli príjmom od malých podnikov: Liz ponúka hotel pre domácich maznáčikov, keď sú ich majiteľa na dovolenke.

Liz berie nielen dospelých psov, ale aj šteňatá, ktoré ostatné útulky opustili. V priebehu rokov prešlo jej domom viac ako 200 psov a naďalej pomáha zvieratám.

Vždy je lojálna k svojim psom, bez ohľadu na všetko.

Liz narazila na problémy mnohokrát. Veterinárne vyúčtovanie vo výške 4,5 tis. USD ju donútilo chvíľu žiť v stane, pretože nemohla platiť nájom domu. To však dokázala prekonať. A ako priznáva, sotva niečo iné by ju urobilo šťastnejšou

„Sama som si taký život vybrala a páči sa mi to, niekto im predsa musí pomôcť!“ – hovorí žena.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň

Zdroj fotografie: adme.ru