Mladíci zachránili tohto úbohého psíka, ktorý vyzeral ako šelma a preto sa ho báli: Keď však uvideli, ako zle na tom je, okamžite mu pomohli!

Ako sa tento psík ocitol v takomto stave, netuší nikto. Našťastie ho však našli dvaja mladí chlapci, keď vyliezal z priekopy.  Pri bližšom pohľade si záchrancovia všimli niečo šokujúce.

Najskôr si mysleli, že vidia čiernu šelmu smerujúcu pomalými pohybmi priamo k nim. Báli sa, pretože si mysleli, že na nich zaútočí…

Avšak labky za sebou zanechávali podozrivé lepkavé stopy na každom kroku a od zvieraťa sa zalial silný zápach. Vystrašení muži si uvedomili, že sa k nim blíži pes!

Zakrátko prišlo ďalšie zistenie – čierna hmota, pokrývajúca psie telo, bol decht, ktorý sa normálne používa na ochranu dreva alebo pri stavebných prácach. V kontakte s pokožkou môže byť veľmi toxický a nebezpečný.

Dvaja mladí muži okamžite vyhľadali pomoc polície, ktorá nebohé stvorenie zaviezla do miestneho združenia pre práva zvierat.

Tu boli pracovníci rovnako šokovaní stavom zvieraťa, ako dvaja mladíci, ktorí ho našli. Psa položili do vane a starostlivo umyli mydlom a teplou vodou. Hneď šlo vidieť, že sa ale nebude jednať o ľahkú úlohu. Voda nemala takmer žiadne účinky a všetko vyzeralo beznádejne.

„Zaobstarali sme všetky možné druhy pracích práškov a umývacích prostriedkov, takže sme dúfali, že niečo z toho konečne pomôže.

Ale nič sa nedialo. Kým niekto neprišiel s nápadom použiť olej,“ povedala vedúca oddelenia. Dobrovoľníkom trvalo päť hodín, kým oslobodili nebohého psa od silného nánosu dechtu.

Voľba mena pre psíka jasná – Petroleo (ropa). Napriek tomu, že boli všetci unavení a vyčerpaní, hrdinovia dnešného príbehu neúnavne pokračovali v práci. Petroleo dokonca vo vani zaspal, ako bol vyčerpaný zo svojho utrpenia, ale celá snaha sa nakoniec vyplatila.

Na oslavu bolo však ešte príliš skoro, pretože jeho telo mohlo byť dechtom otrávené. Bolo teda potrebné začať liečbu, na ktorú našťastie dobre reagoval a čoskoro začal jesť výživné jedlo.

Psíkovi začali hľadať nový domov, čo sa po pár týždňoch podarilo. Dnes je šťastný so svojou novou a milujúcou rodinou. Ďakujeme za záchranu!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.