Majitelia sa už nechceli starať o tohto psíka, ktorý ochorel a prišiel tak o srsť: Našťastie ho zachránil cudzí človek!

Skutoční milovníci zvierat sú schopní urobiť pre svojho miláčika čokoľvek. Ak sa rozhodnete, že chcete mať domáceho maznáčika, musíte pochopiť, že je to takmer rovnaké ako mať dieťa.

Musíte sa o neho starať a byť pri ňom, keď vás potrebuje… Je to škoda, ale nie všetci majitelia si to uvedomujú…

Majitelia tohto psa si neuvedomovali, akú veľkú zodpovednosť nesú za zviera. Len čo ochorel, rozhodli sa, že sa už o neho nebudú starať.

So všetkými živými tvormi, nielen so štvornohými, sa treba správať pekne a s úctou a prejavovať im lásku. Tento prístup je pre väčšinu z nás zrejmý. Žiaľ, počúvame aj príbehy o týraní zvierat…

Zamestnanci jedného útulku našli na ulici 5-ročného psa menom Madelyn.

Hoci pracovníci z organizácie už predtým čelili mnohým zložitým situáciám, tento pes bol zvláštny prípad. Madelyn prišla o všetku srsť, jej koža bola v strašnom stave. Pes prišiel o všetky vlasy a jeho koža vyzerala ako kameň.

Akoby to nestačilo, ukázalo sa, že Madelyn trpí silnými bolesťami. Mala srdcovú chybu, ktorá si vyžadovala urgentnú operáciu.

„Nepochybujeme o tom, že Madelyn bola dlhodobo zanedbávaná. To, že vstúpila do našej organizácie, bolo to najlepšie, čo sa jej mohlo stať ,“ napísala zvieracia organizácia na svojom facebookovom účte.

„Bohužiaľ, pes je vážne chorý. Jeho srdce je zväčšené a nevieme presne prečo. Jediné, čo vieme je, že potrebuje lásku a teplo domova.“

Madelyn si zaslúži lásku a miesto, kde sa môže konečne cítiť bezpečne. „Teraz si v bezpečí, drahá Madelyn. Dokážeme, že si zaslúžiš byť rozmaznávaná a milovaná! Budeme sa ti venovať najlepšie, ako dokážeme. Jediné, čo musíš urobiť, je bojovať za svoje zdravie a my sa postaráme o zvyšok.“

Po nejakom čase organizácia na ochranu zvierat oznámila, že Madelyn sa po starostlivosti, ktorú potrebovala, darí lepšie. Hoci jej život bol doteraz ťažký, teraz má nádej na dobrú budúcnosť. Madelyn má nový domov a žije v milujúcej pestúnskej rodine.

Tento pes si zaslúži lásku! Súhlasíte?

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.