Fúzatý „zdravotný brat“: Hrdzavý kocúr sa stal čestným zamestnancom veterinárnej kliniky a takto úžasne pomáha!

Kocúr Walter mal 7 rokov, keď bol  nájdený v hroznom stave v uliciach New Yorku. Úbohý kocúr potreboval  lekársku starostlivosť, ale ľudia chorému zvieraťu nevenovali pozornosť.

Nakoniec sa však našla starostlivá osoba, ktorá si všimla nešťastného kocúra a išla s ním do Lollypop Farm , kde mu mohli pomôcť.

Keď dobrovoľníci videli  v akom je stave , nemohli to ignorovať. Jeho srsť bola v hroznom stave a blchy ho zožierali zaživa.

Okrem tohomal na zadnej nohe infekciu a vzniklo riziko potrebnej amputácie…

Ukázalo sa, že kocúr mal Manxov  syndróm. To znamenalo, že mal problémy s chrbticou, v dôsledku čoho kocúr zle hýbal. Obtiažnosť chôdze bola pravdepodobne dôvodom, prečo sa majiteľ zbavil mačky a nechal domáceho maznáčika na ulici.
Našťastie sa Walterov život zmenil, keď sa ocitol v dobrých rukách dobrovoľníkov z útulku. Samozrejme nemohli vyliečiť jeho vážnu chorobu , ale mačka cítila teplo a starostlivosť od ľudí, a to je veľmi dôležité.

Walter sa čoskoro stal veselým kocúrom, ktorý  vie, že je milovaný a nikdy už nebude vyhodený na ulicu. A o niečo neskôr si uvedomil, že je nevyhnutné pomáhať ďalším miláčikom, ktorí potrebujú pozornosť.

Jeho obľúbeným miestom bola oblasť, kde sa zvieratá zotavujú z anestéz. Kocúr vyhľadáva pacientov so štyrmi nohami a prichádza k nim,  aby im pomohol  sa zotaviť.

Najviac pomáha malým mačiatkam,  ktoré potrebujú lásku, po všetkých zdravotných úkonoch…

Milý kocúr  je pripravený objať a pobozkať každé mláďa, ktoré potrebuje podporu v ťažkých časoch. 

Walter však nepomáha len mačiatkám. Takisto pomáha malým šteniatkám, alebo kľudne aj ovečkám a sliepkam a ostatným obyvateľom farmy.

Walterova aktivita je veľmi dôležitá, pretože pohyb mu pomáha rozvíjať jeho zadné nohy. Mobilita pomáha posilňovať svaly, čo znamená, že mačka je silnejša.

Walter sa vlastne už stal  zamestnancom veterinárnej kliniky a volajú ho “ Fúzatý, zdravotný brat“ 

A mnoho chorých zvierat je pravdepodobne veľmi vďačné štvornohým „sestrám“ za pomoc a podporu.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: pandda.me