Dievča uvidela fotku vyziabnutej čivavy bez chĺpkov a okamžite sa jej rozhodla pomôcť. „Hneď som si ju chcela k sebe čo najbližšie pritúliť.“

Amanda Harrisová raz narazila na fotografiu drobučkého psa menom Pippa. Ani minútu neváhala a odišla za ním do útulku v Atlante, aby mu našla vhodného pána.

Čivava Pippa bola v útulku spoločne s bratom a rodičmi. Vtedy drobčekovi bolo okolo sedem týždňov a nemala prakticky žiadnu srsť.

Šteňa vyzeralo natoľko zbedačené, až to Amandu rozrušilo. „Hneď som ho chcela k sebe čo najbližšie pritúliť.“ Vzala ho k sebe domov, aby s ním trávila viac času a obklopila ho svojou starostlivosťou. Dievča bolo pripravená urobiť všetko pre to, aby sa psík čo najskôr uzdravil.

Harrisová bola prekvapená dobrým a láskavým správaním svojej malej zverenkyne, ktorá miluje zavŕtať sa do perín a túliť sa.

Preto pána Pippu niekoľkokrát stratila a po dlhom hľadaní ju našla v hromade perín.

Psík sa k Amande nehľadiac na svrbiacu kožu, ktorá pôsobila bolesť, svojím holým telom tlačil. Vďaka starostlivosti a láske dievčatá sa Pippa veľmi rýchlo uzdravovala a doslova už za niekoľko dní bolo možné si všimnúť, ako sa rany na koži postupne hoja.

Za niekoľko týždňov sa stav kože natoľko zlepšil, že na nej začala rásť nová srsť. Amanda kŕmila psa výlučne zdravou stravou a každodenne pre neho chystala liečebné kúpele.

Počas starostlivosti o čivavu si dievča všimla, že jej zverenkyňa má chrabré srdce, vôbec sa nebála dvoch veľkých psov, ktoré u Amandy žili. Čivava sa radostne naháňala za chvostami nových kamarátov.

Dievča brala psa všade so sebou v špeciálnej taške pre prevoz malých zvierat. Pippa rýchlo získala na popularite medzi užívateľmi internetu, pretože sa jej pánka často delilao zábery psíka.

Nedávno sa Pippa presťahovala do novej rodiny, kde je tiež veľmi milovaná. Tu na ňu čakal ešte jeden kamarát – druhý pes nových pánov. Vďaka ich láske a starostlivosti Pippa žije dlhý a šťastný život.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: boredpanda