Ďakujeme za jeho záchranu! Odkedy sa narodil, nepoznal tento pitbull naozaj nič iné ako krutosť. Keď ho pustili boli prekvapení, aký je roztomilý!

Psie zápasy sú krutým športom, ktorý sa z pre nás neznámych príčin teší veľkej popularite. Bohužiaľ, pre mnohých predstavuje lukratívny biznis, v ktorom sa nehľadí na utrpenie zvierat …

Občas sa ale stane niečo úžasné!

Tak tomu bolo v tomto prípade.

V Spojených štátoch podarilo odhaliť nelegálny chov psov využívaných k psím zápasom. Bolo zachránených takmer 350 psov, medzi nimi aj „nebezpečné „plemená psov.

Ochrancovia práv zvierat boli pohľadom, ktorý sa im naskytol úplne zdrvení … 8 týždňový pitbull, trávil celé dni uviazaný na reťazi, učili ho agresivite, ale … akonáhle ho odviazali, šteňa prestalo vrčať a ku všetkým sa začalo túliť.

Podobne na tom boli aj ostatné psy, ktorí spočiatku reagovali agresívne.

Bolo však jasné, že agresia bola dôsledkom strachu.

Timmy Cooper (tak nazvali šteniatko) sa stal „tvárou“ akcie zorganizovanej proti nelegálnym psím zápasom. Timmy sa stal živým dôkazom toho, že nebezpečné psie plemená nie sú vo svojej podstate útočné! To z nich urobí až človek.

Bohužiaľ si však Timmy dlho nepožil. Dva roky potom, čo bol zachránený, mu zistili rakovinu mozgu. Aj po jeho smrti sa ale všetci zhodujú na tom, že od momentu záchrany mal krásny život po boku milujúcich ľudí. Iní bojové psy nemali toľko šťastia.

Timmy je aj naďalej symbolom boja proti nelegálnym psím zápasom. Dúfame, že onedlho sa s nimi podarí skoncovať!

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: podaj.to